Přímý účastník zrodu fotovoltaiky v ČR promluvil: „Kvůli těmto třem výtečníkům budeme platit více za elektřinu. Je neuvěřitelné, že je zcenzurovaná média ještě kryjí“

Přímý účastník zrodu fotovoltaiky v ČR promluvil: „Kvůli těmto třem výtečníkům budeme platit více za elektřinu. Je neuvěřitelné, že je zcenzurovaná média ještě kryjí“

Jako přímý účastník zrodu fotovoltaiky u nás v roce 2005, považuji za nutné promluvit. Je skutečností, že především některá media a stanice české televize některé názory a pořady cenzurují.

V  Otázkách Václava Moravce, byl přizván pan Bursík vysvětlující, že s fotovoltaikou nemá nic společného. Pochvalu zde zaslouží premiér Petr Nečas, který zcela bez ostychu uvedl hlavní původce celého neštěstí. Jde o naprosto shodná jména, která níže uvádím.

Rovněž nedávno ve zpravodajství televize vystoupil ekologistický propagátor pan Moldan, aby podle své interpretace zkritizoval osamocenost názorů prezidenta Václava Klause na mezinárodním poli. Jde zde o reprezentativní výběr hostů televize nebo úmysl neustále propagovat názory zelených a zapomenou na obrovské škody, které již způsobili?

Ve čtvrtečním  pořadu televize Máte slovo změřeného na sluneční elektrárny, který není schopen nic občanům objasnit, byl vyjma některých nezainteresovaných osob pozván i další původce ekonomického neštěstí,  u nás v mediích zástupce prosazované „organizace“ Greenpeace.Protože, televize i další media nechtějí, nebo se i bojí říci plnou pravdu, dovoluji si občanům popsat hlavní původce zcela zbytečného solárního boomu, přinášejícímu zisky podnikatelům a drahou elektřinu občanům a průmyslu.

Nesmyslná a demagogická propagace podpory zelené energie za účelem záchrany Planety se zrodila u zelených v roce 2000 v Německu. Následně byla podpořena jednou z mnoha nedomyšlených směrnic Evropské unie. Nepřikazovala však, že se musí v členských zemí podpora natvrdo začlenit do legislativy těžko měnitelného zákona. Neplatí to však u nás, kde omezeně a zeleně smýšlející lidovecký ministr životního prostředí Libor Ambrozek prosadil do závazného legislativního plánu práce vlády řešení výhradně formou zákona. Okamžitě se nabízené příležitosti chopil jeho zelený poradce Bursík. Sepsal velmi populistický zákon po vzoru Německa za podpory zelených v Německu, Greenpeace , Duhy a dalších. Jak je obvyklé, svým „myšlením“ náležitě návrh zákona vylepšil vyššími výkupními cenami pro fotovoltaiku a větrníky. Proti navrženému znění Ambrozkova ministerstva životního prostředí v připomínkovém řízení marně protestovalo ministerstvo průmyslu a obchodu. Zákon byl schválen v roce 2005 vládou a koaličními poslanci parlamentu na dobu 20 let. Nutno připomenout další významnou osobu nepovedeného seriálu. V senátu byl zákon schválen až po silné mediální masáži ideologickým nadšencem Bedřichem Moldanem. Výše uvedené tři osoby byly základním trojlístkem rodícího se ekonomického a národohospodářského maléru. Při konečné bilanci sečtených škod by se na ně nemělo v mediích ani na veřejnosti zapomenout. Rozhodujícími a smutnými účastníky byli v průběhu let pak již zákonodárci a politici prakticky všech parlamentních stran.

Jiří Hanzlíček

Autor v minulosti působil jako poradce ministrů průmyslu

zdroj : eportal.parlamentnilisty.cz

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Přímý účastník zrodu fotovoltaiky v ČR promluvil: „Kvůli těmto třem výtečníkům budeme platit více za elektřinu. Je neuvěřitelné, že je zcenzurovaná média ještě kryjí“

  • Nedávno jsem poslouchal na Radiožurnálu rozhovor s panem Faltýnkem z ANO. Mluvilo se o obnovení dotací na bioplynové stanice a zejména na dotace výkupu elektřiny. Celou dobu se hovořilo o tom jek je to důležité pro rozvoj zemědělství, ale nikdo neřekl proč to všechno dotovat. Pokud mám krávy, mám i trus. Jsou dvě možnosti: buď s ním hnojím nebo ho můžu použít na výrobu bioplynu a následně elektrické energie a tepla. Dodávkou do sítě se mi zlevní nebo vynuluje platba za moji spotřebu, totéž platí o teple, které nemusím vyrábět z nakoupených surovin. A tak by otázka měla znít „Dělám to pro sebe, protože je to pro mne výhodné a nebo to dělám pro dotace?“ Správná odpověď zní dělám to pro sebe. Domů si koupím kotel, abych měl teplo a ne abych dostal dotaci. A totéž platí pro solární energii, pro větrnou energii, topení peletami atd. A proto zrušme dotace na cokoliv, protože to pokřivuje ekonomické chování. Posloucháme-li řeči o tom jak musíme čerpat dotace z EU, protože nám to umožní nastartovat ekonomický růst. A kdo ty peníze do těch fondů dává? My co je budeme čerpat. To je perpetum mobile ekonomického druhu. Nebo je to cesta do pekel. Budeme-li pracovat smysluplně a poctivě, tak dotace nepotřebujeme. Neustále se říká, že tu byl komunismus. To není pravda. Komunismus máme teď. Dřív platilo „každému podle jeho zásluh“. V komunismu platí „každému podle jeho potřeb“ Nepřipomíná Vám to dnešek?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*