Přímá americká agrese proti Damašku způsobí „tektonický posun“ na Středním východě

Přímá americká agrese proti Damašku způsobí „tektonický posun“ na Středním východě

V případě, že USA zahájí vojenskou kampaň za účelem sesazení syrské vlády, ještě více to zemi zlomí a bude to mít obrovské dlouhodobé negativní důsledky pro celý region, varovala mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.       

„V případě, že USA zahájí přímou agresi proti Damašku a syrské armádě, způsobí to hrozný, tektonický posun nejen v této zemi, ale také v celém regionu,“ uvedla Maria Zacharová během talk show, která má být odvysílaná v sobotu a byla citována serverem RIA.

S žádnou vládou v Damašku bude existovat mocenské vakuum v Sýrii, které „takzvaní umírnění povstalci, kteří ve skutečnosti nejsou vůbec umírnění, ale jsou to jen teroristé různých příchutí vyplní, a nebude s nimi existovat žádný možný dialog,“ předpověděla diplomatka.

„A později se to ještě zhorší, jak se to stalo v Iráku. Víme, že armáda Saddáma Husajna se stala základem islámského státu. Vše, proti čemu oba (Amerikou vedená koalice a Rusko) nyní bojujeme z toho pramení,“ uvedla Zacharová.

Rusko a USA se navzájem obviňují ze zhroucení příměří, které bylo podepsáno minulý měsíc, ale selhalo. USA tvrdí, že Moskva neučinila dost, aby získala důvěru povstaleckých sil, a aby zabránila vládě syrského prezidenta Bašára Asada útočit na své protivníky. Rusko tvrdí, že Washington nebyl schopen oddělit „umírněné rebely“ od teroristických skupin a udržet je v šachu, aby mohlo příměří fungovat.

Po kolapsu dohody, syrská vláda zahájila útok na oblasti v Aleppu pod kontrolou povstaleckých sil. Město je rozděleno mezi syrskou armádu a desítky ozbrojených skupin, včetně pobočky Al-Kájdy, Frontu an-Nusrá.

USA uznaly, že nebojovaly proti Frontě an-Nusrá několik měsíců, protože se teroristé mísili s „umírněnými povstalci“ a civilním obyvatelstvem. Zároveň také obvinily Moskvu a Damašek z válečných zločinů s odkazem na civilní oběti v důsledku obnovených nepřátelských akcí v Aleppu.

Rusko vyjádřilo obavy, že USA se úmyslně chrání Frontu an-Nusrá před vojenskými akcemi ze strany Ruska a Sýrie v naději, že by teroristická skupina mohla vyhnat syrskou vládu.

 

(Veteranstoday/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Mikhail Alayeddin / Sputnik)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*