„Příliš mladý ke stíhání“: Německá policie odložila případ afghánského chlapce, který znásilnil spolužáka

„Příliš mladý ke stíhání“: Německá policie odložila případ afghánského chlapce, který znásilnil spolužáka

Německé úřady odložily případ, kdy desetiletý afghánský chlapec znásilnil spolužáka během školní výletu, zatímco ho drželi jeho dva pomocníci ze Sýrie a Afghánistánu, protože jsou pachatelé zjevně moc mladí.                         

K tomu incidentu došlo, když 38 studentů z berlínské školy jelo na výlet na německý zámek Kröchlendorff. Studenti si měli užívat zábavný den a užívat si přírody – ale to nebylo možné pro všechny.Den se zvrhl k hroznému pro 10letého chlapce, kterému pachatelé řekli: „Dnes tě vymrd..!“ Na chlapce skočili celkem tři pachatelé, Afgánec a Syřan, oba ve věku 11 let, kteří jej drželi, zatímco ho desetiletý sexuálně zneužíval a znásilnil, píše německý deník Berliner Zeitung.       

Dva další spolužáci viděli, jak se incident zvrhnul, ale neoznámili to žádnému z učitelů. Teprve o týden a půl později kamarád oběti řekl sociálnímu pracovníkovi ve škole, co se stalo.

Poté, jak se dozvěděla o znásilnění, škola informovala rodiče a policii. Pachatelé byli ze školy vyloučeni.

Ale úřady nyní případ odložily a uvedly, že chlapci jsou prostě příliš mladí na to, aby mohli být vyšetřováni, jelikož jsou mladší 14 let.

To nejlepší, co lze zřejmě udělat, je aby hlavní pachatel nechodil do normální školy s ostatními studenty. „Chceme vyčerpat všechny zákonné možnosti, aby hlavní pachatel nechodil na běžnou školu, ale měl speciální školní docházku,“ uvedla mluvčí berlínské administrativy. Oba chlapci, kteří drželi znásilněnou oběť, nyní chodí do škol v jiných okresech.

K tomuto šokujícímu případu došlo v době, kdy v Německu nadále probíhají veřejné proti-imigrační protesty. Tyto pocity rostou od začátku uprchlické krize v roce 2015, kdy země přijala více než milión žadatelů o azyl.

 

(Ilustrační obrázek Foto: AP Photo/Frank Augstein)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*