Příjezdů migrantů přibývá, německé řešení je jednoduché: postavit pro ně více táborů

Příjezdů migrantů přibývá, německé řešení je jednoduché: postavit pro ně více táborů

Dva členové Křesťanskodemokratické unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové vyzvali Španělsko a Itálii k vybudování dalších středisek pro přijímání migrantů, neboť počet příchozích se stále zvyšuje.

Mluvčí CDU Mathias Middelbergová a europoslankyně Lena Düpontová napsaly dopis, v němž uvedly, že v případném azylovém systému Evropské unie došlo kvůli rozdílům mezi členskými státy jen k malému pokroku.

Dvojice vzala na vědomí nedávný nárůst příchozích migrantů do Španělska a Itálie a zasazovala se o větší počet přijímacích zařízení, přičemž Middelbergová uvedla, že by si přála rychlé vyřizování migrantů, kteří nemají nárok na azyl, spolu s „okamžitou repatriací“ a ekonomickými programy do zemí původu migrantů, píše španělská tisková agentura Europa Press.Dopis se nesetkal s nadšením některých lidí v Itálii, například národně-konzervativního poslance Evropského parlamentu Nicoly Procacciniho z hnutí Bratři Itálie (FdI).

„Návrh na zřízení nových a větších přijímacích středisek v Itálii a Španělsku, který předložily dvě německé poslankyně, potvrzuje přání Evropské unie přeměnit státy nejblíže severní Africe v gigantické uprchlické tábory,“ řekl Procaccini deníku Il Giornale.

„A to navzdory skutečnosti, že oni sami přiznávají, že ve velké většině případů nejsou válečnými uprchlíky, ale ekonomickými migranty,“ dodal Procaccini.

V posledních několika týdnech zaznamenaly Itálie i Španělsko velký nárůst příchozích migrantů, přičemž Itálie zaznamenala přes 2 100 příchozích během pouhých dvou dnů na začátku měsíce a další stovky připluly na palubě plavidel nevládních organizací působících jako taxi u pobřeží Libye.

V důsledku nového přílivu, jakož i smluv končících s majiteli trajektů, kteří dovolili, aby jejich trajekty byly používány ke karanténě migrantů s cílem zastavit šíření wuhanského koronaviru, se Itálie údajně potýká s nedostatkem zdrojů, aby se vypořádala s velkým počtem příchozích.

Španělsko přitom tento měsíc zaznamenalo ještě větší počet nelegálních migrantů, když od pondělí do středy minulého týdne přišlo do španělské severoafrické enklávy Ceuta přes 8000 migrantů.

Španělské úřady později uvedly, že během víkendu deportovaly zpět do Maroka nejméně 6 600 migrantů. Stovky dalších se v posledních dnech pokusily o přechod také v další severoafrické enklávě Melilla ve Španělsku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*