Přijetí migrantů bude stát italský rozpočet 1,5 miliardy eur v roce 2016

Přijetí migrantů bude stát italský rozpočet 1,5 miliardy eur v roce 2016

Přijetí migrantů bude stát italský rozpočet částku ve výší 1,5 miliardy eur v roce 2016, což je o 500 miliónů eur více než v roce 2015, řekl Matio Morcone, ředitel pro migraci a občanské svobody z oddělení ministerstva vnitra tiskové agentuře TASS.

Podle Morconeho, Itálie přijala asi 140. 000 imigrantů od začátku roku. „To je o něco více, než 100.000 v celém minulém roce,“ uvedl Morcone. Přirozeně to bude mít za následek větší výdaje. Tento rok to bude 1,5 miliardy eur.“

Morcone poznamenal, že migranti mohou zůstat v dočasných ubytovacích střediscích po dobu až 18 měsíců. „Běžně, proces identifikace a posouzení žádosti o azyl trvá šest měsíců. V případě, že je žádost zamítnuta, přistěhovalec má právo verdikt napadnout u soudu a bohužel, soudní spor může trvat dalších 12 měsíců. A konečné rozhodnutí každého jednotlivého případu rozhoduje soud,“ uvedl Marcone.

Migrantům je po celou tuto dobu poskytnuto ubytování a stravování. Kromě toho jim je nabídnuta řada vzdělávacích programů. „Nabízíme řadu služeb, jako jsou například italské jazykové kurzy, odborné přípravy a organizované volnočasové aktivity, dokonce i sportovní aktivity. Dva měsíce po identifikaci mohou migranti začít hledat zaměstnání. Obvykle se účastní jako dobrovolníci iniciativ organizovaných orgány v regionu, nebo městem, ve kterém žijí,“ uvedl Morcone.

Morcone také připustil, že migrační tok do země roste. Zatímco v roce 2013 země přijala 22.000 migrantů, v roce 2014 údaj vzrostl na 66.000 až do výše 100.000 v roce 2015.

(Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Loading...

Podobné články

Komentář “Přijetí migrantů bude stát italský rozpočet 1,5 miliardy eur v roce 2016

  • Kdo chce kam, pomozme mu tam, se rika. Kdo jiny muze temto migrantum zabranit vstup do Italie? Samozrejme jen Italove. Pokud to neudelaji, tak at plati jako mourovati pitomci, drzi hubu a krok!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*