Příčiny pádu letadla MH17 nebudou zveřejněny. Ukrajina, Nizozemí, Austrálie a  Belgie podepsaly dohodu o utajení „Non-disclosure Agreement”

Příčiny pádu letadla MH17 nebudou zveřejněny. Ukrajina, Nizozemí, Austrálie a Belgie podepsaly dohodu o utajení „Non-disclosure Agreement”

8. srpna, Ukrajina, Nizozemsko, Austrálie a Belgie podepsali dohodu o mlčenlivosti, která se týká údajů získaných při vyšetřování příčin havárie letu Malajsijských Aerolinií MH17.

Tato skutečnost byla potvrzena na briefingu v Kyjevě pod záštitou úřadu generálního prokurátora Jurije Boychenka. Dle jeho slov, budou výsledky šetření zveřejněny pouze tehdy, pokud bude převládat konsensus všech zúčastněných stran.

RIA Novosti. Andrei Stenin
RIA Novosti. Andrei Stenin

Kdokoliv ze signatářů může zveřejnění výsledků vetovat, bez jakéhokoliv šetření, nebo vysvětlování.

Po podpisu této smlouvy, Nejvyšší rada Ukrajiny ratifikovala dohodu a umožnila účast malajsijských pracovníků k účasti na šetření.

Mezinárodní experti připouštějí, že průzkum vraku malajsijského Boeingu 777 bude trvat několik týdnů.

Druhá fáze bude zahrnovat průzkum související s pozůstatky obětí havárie letu MH17.

Tak můžeme předpokládat, jelikož výsledky šetření jsou skutečně klasifikované jako tajné, že konečné znalecké posudky nebudou uvolněny. (Nebo až po několika letech, kdy politické příčiny katastrofy ztratí svůj význam).

Závěr je jednoduchý – průběžné výsledky šetření přímo prokazují nevinu Ruska a doněckých milicí.

zdroj : http://www.globalresearch.ca


Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*