Příčetné země EU zavírají své dveře uprchlíkům, protože jsou hrozivější než sankce

Příčetné země EU zavírají své dveře uprchlíkům, protože jsou hrozivější než sankce

Země východní Evropy odmítly vyhovět rozhodnutí soudu EU o přijetí migrantů. Je to vzpoura proti Evropské unii. Protlačí to Brusel?     

Evropský soud odmítl tvrzení Maďarska a Slovenska, které požadovaly, aby byly zrušeny kvóty na přijetí migrantů, přestože jsou závazné pro všechny země EU. Nejvyšší soud Evropské unie potvrdil rozhodnutí Evropské komise: každý člen Evropské unie je povinen přijmout určitý počet uprchlíků, kteří dočasně pobývají na území Řecka a Itálie. Nezáleží na postavení parlamentů nebo vlád – pravidlo je pro všechny povinné.

Člověk by měl věnovat pozornost dvěma aspektům příběhu.

Za prvé, soudní rozhodnutí zasluhuje pozornost. Soud rozhodl, že rozhodnutí Evropské komise o kvótách nebylo legislativním aktem, a proto není nutné, aby to schvalovaly parlamenty zemí EU. Současné rozhodnutí je povinné, protože bylo provedeno pro účinnou a rychlou reakci na mimořádné situace. Dokud jsou činnosti Evropské komise dočasné, nemusí odpovídat evropským právním předpisům.

Demokracie EU: Nová verze sovětské diktatury

Logika soudu EU je následující: v případě mimořádné situace může Evropská komise (výkonný orgán Evropské unie) přijmout dočasná rozhodnutí, která nejsou v souladu s právními předpisy EU, ale jsou závazná pro všechny země EU, jejichž stanoviska Evropská komise může jednoduše ignorovat.

Nepřipomíná to nějakou souvislost se „sovětskou diktaturou“ ve východní Evropě? Sovětský svaz nemohl ani uvažovat o takových extremních dočasných rozhodnutích na mezinárodní úrovni. Taková rozhodnutí by vyžadovala předběžné konzultace s vládami a parlamenty unijních států. Zdá se, že Evropská unie vynikla ve svém tvůrčím přístupu k demokracii tím, že ji dočasně změnila na diktaturu za podmínek „nouze“.Za druhé, východoevropské země jsou rozhodně odhodlány ignorovat rozhodnutí soudu EU. Budapešť a Bratislava uvedly, že nezmění své postavení a budou hledat příležitosti k podání odvolání, aby se zabránilo této implementaci.

Rozhodnutí soudu EU je těžké zpochybnit, jelikož se jedná o nejvyšší soudní institut Evropské unie. Snadnější je to nedělat. Například Polsko se nepřipojilo k žalobě Maďarska a Slovenska, ale bezvýhradně je podpořilo. Následně šéf polského ministerstva zahraničí Witold Jan Waszczykowsk uvedl: „Toto rozhodnutí nebudeme implementovat. Polská bezpečnost je důležitější než takováto uspěchaná rozhodnutí evropských institucí.“

Poláci zjevně nešli k soudu, protože chápali nesmyslnost tohoto kroku a od počátku neměli v úmyslu počítat s názorem soudců. Polský ministr vnitra Mariusz Błaszczak v květnu naznačil, že uprchlíci jsou horší, než sankce EU.

Varšava tak demonstruje svou připravenost podpořit a v případě potřeby vést hnutí „disidentů“ v řadách EU – stejně jako převzala „odpovědnost“ vést disidenty uvnitř východního bloku. Polákům je jejich role známa. Budou rádi, že se postaví proti názoru a zájmům jejich zapřisáhlého spojence – Německu.

Berlín je samozřejmě s rozhodnutím soudu EU spokojen. „Očekáváme, že všichni evropští partneři se budou řídit tímto rozhodnutím a budou implementovat bez váhání všechna rozhodnutí,“ prohlásil německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel.

Bulharsko raději zemře, než aby přijalo migranty          

No, mohou to samozřejmě očekávat. Je mnohem obtížnější přesvědčit východoevropské národy, aby otevřely své hranice a přijaly migranty. Neudělají to. Nejsou to jen Poláci, Maďaři, Slováci nebo Češi. Rakušané to taky nechtějí. Nestěžují si u soudu, ale vynakládají veškeré úsilí, aby se zbavili cizinců. Rakušané například mají v úmyslu prudce snížit příspěvky pro migranty.

Příklad Bulharska je také velmi naznačující. Od roku 1986, kdy padl komunistický režim, počet obyvatel Bulharska klesl z devíti miliónů na téměř sedm miliónů. Do roku 2020 se očekává další pokles na 5 miliónů, uvádí BBC. Jedná se o vylidňování, které výmluvně charakterizuje politiku evropské integrace. Bulharské orgány nicméně nechtějí pustit do země přistěhovalce, i když čelí nebezpeční vylidňování. Aby se chránili před invazí uprchlíků ze Středního východu, Bulharové postavili zdi na turecké hranici. Je těžké říci, jak efektivní může být stěna na pozadí oslabující populace Bulharska. Příroda netoleruje prázdnotu.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Příčetné země EU zavírají své dveře uprchlíkům, protože jsou hrozivější než sankce

  • Ke znacce anaj:
    EU je lokajem USA. Bylo vytvoreno, aby nastroj globalizace US a UK koncernu a bankovnich institutu. Aby USA nemusely jednat s jednotlivymi vladami a tim byla Evropa skrze jejich lidi jako Merkelova snadneji ovladatelna. Zaroven ma prinutit sve cleny k prijimani Muslimu a tim ke zniceni Evropy. EU komise a parlament jsou ovladany USA, politici a media rovnez. Nasi zastupci v EU pracuji pro EU a proti zajmum CR. Za to jsou kralovsky placeni (koupeni) a budou sve vyhody hajit ritolezectvim. Jedina nase zachrama je CZEXIT.

  • Musime se zbavit politiku organizujicich zanik Evropy a politiku u nas, kteri jim prisluhuji. EU neni reformovatelna a proto je nutne z ni odejit. Nechceme ani Euro, ani kvoty. Muslimy nam sem cpat nebudete! NATO neustale provokuje Rusko k valce a neni tak nasi ochranou, ale zkazou. Vede zlocinne valky pouze v zajmu USA za nase penize. Chce s USA znicit Rusko, ktere Evropu uz dvakrat zachranovalo, jenom aby ovladli jeho suroviny a z Rusu udelali otroky. Copak jsou lidi uz uplne zblbli tim zloduchem USA a jejich lzemi a pokrytectvim? Rusko uz neni davno CCCP a Putin neni Breznev. Cozpak to nechapete?

  • Nepřipusťme diktát EU, který je v souladu s diktátem jejich zámořských loutkovodičů. Jen debil bude hájit přijímání novodobých migrantů nepřizpůsobivého etnika, které chce dobýt Evropu a zároveň nastolit Islám, který je na úrovni středověku. Migranti jsou oblblí agitační naháněcí metodou a sliby co všechno budou mít. Tyto nahaněče, včetně neziskovek a hloupých politiků, a ještě hloupějších sluníčkářů, kteří by klidně naší republiku nechali tímto etnikem zlikvidovat. EU a jejich nesmyslné nařizování a vyhrožování nikdo nechce. Jen ti, kteří sedí v Bruselu a zpívají píseň svých páníčků hájí samozvané vůdce EU, protože jsou tak královsky placeny a ještě budou pobírat i královský důchod a proto nebojují za svoji zem, ale za své prachy. Milá paní Jourová svýma výrokama zklamala na celé čáře, ale i mnozí jiní , kteří vyloženě neobhajují naší zem , ale svými řečmi by ji zlikvidovali.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*