Příbuzní cestujících pohřešovaného letadla MH370 budou provádět vlastní hledání na Madagaskaru

Příbuzní cestujících pohřešovaného letadla MH370 budou provádět vlastní hledání na Madagaskaru

Příbuzní cestujících letu Malaysia Airlines MH370, který zmizel nad Indickým oceánem před více než dvěma lety, odcestují začátkem listopadu na Madagaskar, kde budou hledat trosky na vlastní pěst, oznámilo sdružení cestujících letadla a rodiny posádky Voice370.

Příbuzní mají také v plánu se setkat s místními organizacemi sociálních služeb, komunitních skupin a místních obyvatel s cílem zvýšit povědomí o stále ztraceném letadle, zřídit sběrná místa pro sutiny a povzbudit lidi, aby poskytli jakoukoli pomoc a informace o letadle, podle vyjádření.

„Všechny sutiny nasbírané k dnešnímu dni byly veřejností nalezeny u východního pobřeží Afriky. I přes tyto velmi důležité nálezy, nedošlo k žádnému systematickému, organizovanému hledání jakékoli odpovědi žádnou odpovědnou stranou. Tím se dostáváme k tomu, že nemáme jinou možnost, než se toho ujmout sami a najít odpovědi, abychom to mohli uzavřít,“ sdělila Voice370 na Facebooku.

Letadlo Malaysia Airlines MH370 na cestě z Kuala Lumpur do Pekingu, zmizelo z radarových obrazovek dne 8. března 2014, necelou hodinu po startu. Na palubě Boeingu 777 bylo 227 cestujících a 12 členů posádky.

Podle malajsijského ministra dopravy, pátrání po ztraceném letadle bude pokračovat, až bude prohledána celá oblast 120.000 kilometrů čtverečních definována odborníky. Zatím bylo nalezeno několik kusů trosek, které by mohly pocházet z tohoto letadla na různých místech, mino jiné v Mozambiku, Jihoafrické republice, a na francouzském ostrově Reunion.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:East News/ Zhao Yingquan)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*