Prezidentská volba – reality show milionářů?

Prezidentská volba – reality show milionářů?

Do prezidentského klání se mohou zapojit jen milionáři? Pomiňme mnohdy totalitní minulost, ale podívejme se na výběr z demokratických hledisek.

Před delší dobou jsem se rozhodl také kandidovat. Nemám miliony, jen částečný invalidní důchod. Nevadí, jiní jsou na tom ještě hůře… Naopak mám doplněné vzdělání, které jsem za totality nemohl studovat (právo, politologie, ekonomie). Praxi ve státní správě včetně přehledu díky 15 let praxe na Nejvyšším kontrolním úřadu.

Politicky i odborně jsem spolupracoval a spolupracuji s lidmi, kteří nemají podíly na totalitní minulosti, nekorumpují a úplatky neberou (snad určitě!?) a dokonce bojují proti korupci. Zatím spíše slovy, než já, který doplatil na oznámení pokusu korupce v nejvyšších státních (uvedené v Ústavě) uskupeních. Podpisy jsem chtěl po poslancích napříč politickým spektrem, aby se za mne neskrývala žádná politická strana. Tito lidé také věděli, že jsem nikdy nespolupracoval s StB či komunisty, jak z přesvědčení, tak i odmítáním odměn za spolupráci – třeba dlouhodobých výjezdů do západních zemí atp.

Napřed jsem hledal některé končící v době jednání kolem lithia. Nebyli v Praze, jiní se už zajímali o novou obživu po skončení Sněmovny. Hned po volbách jsem se obrátil na nově zvolené, kteří mě dobře znají. Jenže s novou funkcí se objevila podivná odmítnutí. V prvním případě vymlouvajícímu se na nový poslanecký klub, že to neprojednal, „záhadně“ nešlo nově zvolenému vysvětlit, že podpis nechci po klubu, který může „lámat“ svobodné rozhodování poslance, ale po svobodné osobnosti, jak je očekáváno od poslance, tedy i v zákonu o prezidentských volbách. To vysvětlení nepomohlo ani u jiných podobných. Pak přišla odjinud odpověď „…potřebujeme, aby vyhrál demokratický kandidát, který porazí Miloše Zemana. Ten již bude chřadnout a dávat více prostoru Andreji Babišovi. Dalších 5 let opravdu dlouhá doba….“ Na to jsem zareagoval „…o vhodnosti je lepší dát možnost voličům koho vyberou. S ohledem na moje aktivity v minulosti jsem asi ze všech kandidátů nejdemokratičtějším kandidátem. Kdo si myslíš, že je demokratičtější? Podle jakých měřítek to bereš? Myslíš, že P.R. akcemi v médiích se přehluší, minulost kandidátů? Vzpomeň si, jak dopadl minule protěžovaný Fischer. Tak vyplave, kdo kdy se zapojil do jakého korupčního jednání nebo aktivně vyhledával důstojníky StB v roce 1985 a dříve. To máš pravdu, tento typ demokrata určitě nejsem. Třeba proto mám nárok na Ocenění III. odboje .“ Tak by se dalo pokračovat…

Tak jsem se různě ptal dál a dál…jakoby všem vadilo, že oproti jiným jen ke korupci planě neplkám, ale už díky mně se mnohé podařilo odhalit. Či jim vadilo, že mnozí kandidáti díky své minulosti jsou manipulovatelní a vydíratelní ve prospěch kohokoli cizího v neprospěch českých občanů. Může vadit můj objev podvodů kolem bytů OKD u Bakaly nebo jiné podvody velké privatizace. Taky může vadit mé nedávné odhalení, že dočasně bývalý aparátčík Zima manipuluje a kryje různé podvody s financemi na vysoké školy ve prospěch firem vlastněných špičkami StB. Nebo jak se kde jaké naše veřejné peníze rozplývají do kapes starých manipulátorů i jejich vhodně umístěných dětí. Zjistili, že díky mojí kontrolní praxi na Nejvyšším kontrolním úřadu vidím více, než se mnohým líbí – tak by třeba mohlo někomu z poslaneckých lavic vadit, že vidím i na kšefty za peníze, které ostatní svou prací a těžkými daněmi shromáždili – lidé platí…a hrstka si to rozděluje?

Ano, skromně uznávám, toto mohou být důvody (našlo by se jich mnohonásobně více) k odmítání podpisů pod moji kandidaturu…nemáme jiné poslance, jen ty, co jsme si zvolili…

Podal jsem podle zákona registraci k prezidentské kandidatuře. Nyní ji mám do čtvrtku 23.11. 2017 doplnit o 20 podpisů poslanců či 10 od senátorů. V zázraky nevěří už ani lidovci….
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*