Prezident Trump slíbil, že ochrání sochy Ježíše Krista před radikálními levičáky

Prezident Trump slíbil, že ochrání sochy Ježíše Krista před radikálními levičáky

Prezident Trump se zavázal, že ochrání sochy Ježíše Krista i sochy otců zakladatelů před běsnícími davy levičáků, kteří je chtějí zničit.

„Dívají se na Ježíše Krista. Dívají se na George Washingtona. Hledají Abrahama Lincolna, Thomase Jeffersona. To se nestane, “řekl Trump v Bílém domě. „To se nestane, dokud tady budu.“Krajně levicový aktivista Shaun King minulý týden požadoval odstranění některých soch Ježíše Krista a Panny Marie, protože jsou podle něj „formou bílé nadvlády“.

Trump hovořil o sochách a památkách během společné tiskové konference v Bílém domě s polským prezidentem Andrzejem Dudou.

Duda s Trumpem souhlasil a poznamenal, že socha polsko-amerického hrdiny Tadeusze Kościuszka na Lafayette Square byla také vandalizována davy rozběsněných levičáků.

„To bylo pro mnoho Poláků hanebné,“ řekl Trump.

Prezident si prohlédl výkonné nařízení, které chce zefektivnit a konsolidoval stávající zákony na ochranu památek. Trump citoval zákon o památkové ochraně veteránů, který již umožňuje až deset let vězení za útok na památky amerických veteránů.

„Deset let je dlouhá doba za jednu noc zábavy,“ řekl.

Trump opět uvedl, že to vypadalo, že běsnící davy nemají ponětí, proč tyto sochy chtěly ničit.

„Myslím, že mnoho lidí, kteří tyto sochy ničí, ani netuší, jaká to socha je, co znamená, kdo to je,“ řekl Trump.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*