Prezident Trump: Masoví vrazi budou popraveni „rychle a rázně“

Prezident Trump: Masoví vrazi budou popraveni „rychle a rázně“

Americký prezident Donald Trump se zavázal, že ti, kteří provedou strašlivou masovou střelbu, budou popraveni „rychle, rozhodně a bez zbytečných let průtahů“.  

Prezident také výslovně odsoudil „bílou nadvládu“ a rasismus a prohlásil, že „nenávist nemá v Americe místo“.V důsledku poslední masové střelby, která za sebou zanechala nejméně 31 mrtvých, Trump vyzval k reformám zákonů o zbraních a duševním zdraví, včetně tzv. zákonů červené vlajky“, aby mohl odebrat zbraně těm, kteří jsou považováni za veřejné riziko.

„Náš národ je zdolán šokem, hrůzou a smutkem,“ řekl Trump v Bílém domě.

„Jsme pobouřeni a znechuceni tímto monstrózním zlem“.

Foxnews.com napsal: Prezident jednoznačně odsoudil bílou nadřazenost a odpověděl na zprávy, že střelec v El Paso napsal rasistický manifest.

„Náš národ musí jedním hlasem odsoudit rasismus, zaslepenost a bílou nadvládu,“ řekl Trump když stál vedle viceprezidenta Pence. „Tyto zlověstné ideologie musí být poraženy. Nenávist nemá v Americe místo. “

Prezident však nevyžadoval výslovné změny v zákonech o zbraních nad rámec předpisů o červené vlajce, a to navzdory tomu, že se v pondělí dopoledne diskutovalo o možnosti propojení právních předpisů o kontrole pozadí s reformou imigrace. Řekl však, že je otevřený a připraven naslouchat myšlenkám „, které ve skutečnosti budou fungovat“.

Trump ve svém seznamu návrhů požadoval reformy zákonů o duševním zdraví „za účelem lepší identifikace duševně narušených jedinců, kteří mohou páchat násilné činy,“ a dodal, že musíme „zajistit, aby se těmto lidem nejen poskytlo léčení, ale v případě potřeby nedobrovolné uvěznění“.

„Duševní choroba a nenávist zmáčknou spoušť, ne zbraň,“ řekl Trump a pokračoval, že bude požadovat zákony o červené vlajce, které by umožnily zabavení střelných zbraní od těch, u nichž se soudí, že představují vážné riziko pro veřejnou bezpečnost.

Prezident také vyzval ke „kulturním“ změnám a citoval násilné videohry. Trump dále uvedl, že nařídil ministerstvu spravedlnosti, aby navrhlo právní předpisy, které zajistí, aby tito pachatelé zločinů z nenávisti a masových vražd „čelili trestu smrti a aby tento trest smrti byl uskutečněn rychle, rozhodně a bez let zbytečného odkladu“.

Dále vyzval k policejnímu dohledu nad „temnými zákoutími internetu“ ve snaze chytit masové vrahy dříve, než začnou jednat.

„Musíme vykonávat lepší práci při identifikaci a včasném varování,“ řekl Trump. „Řídím ministerstvo spravedlnosti, aby spolupracovalo s místními, státními a federálními agenturami a společnostmi sociálních sítí na vývoji nástrojů pro identifikaci masových střelců před jejich úderem.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*