Prezident Maduro: Joe Biden stojí za destabilizačními plány Venezuely.

Prezident Maduro: Joe Biden stojí za destabilizačními plány Venezuely.

Venezuelský prezident Nicolas Maduro v neděli prohlásil, že americký viceprezident Joe Biden, je zapojen do spikleneckých plánů provést ve Venezuele převrat jeho demokraticky zvolené vlády.

Socialistická hlava státu prohlásila, že nejen že vnitrostátní a mezinárodní pravicové křídlo plánuje akce k destabilizaci vlády, tak sám Biden se setkal s dalšími latinskoamerickými vládami aby tento útok zorganizovali.

Venezuelský prezident Nicolas Maduro Foto : Reuters
Venezuelský prezident Nicolas Maduro Foto : Reuters

„Imperiální moc severu vstoupila do nebezpečné fáze zoufalství. Oni jednali s vládami kontinentu, kde plánovali svržení mé vlády,“ uvedl Maduro v neděli, při příležitosti narození Ezequiel Zamora, klíčové postavy v historii Venezuely.

„Já obviňuji viceprezidenta Spojených států, Joe Bidena, který osobně jednal s prezidenty a premiéry,“ dodal.

Maduro, jehož vláda čelí řadě ekonomických a násilných destabilizací více než v minulých letech, které v poslední době zesílily, pokračuje ve volání po jednotě v zemi a k síle proti těmto pokusům.

Minulý pátek, Maduro hovořil o jeho schůzce ve Washingtonu, kde se setkal s Bidenem a vůdci Latinské Ameriky, kteří mu vyhrožovali, že „Venezuela bude izolovaná“ a nyní, že „vláda Venezuely padne.“

Minulý týden, pravicové španělské a americké noviny publikovaly řadu vykonstruovaných obvinění proti Madurově vládě, čímž se zvyšuje podezření, že destabilizační pokusy budou narůstat.

 

 zdroj : http://www.telesurtv.net

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Prezident Maduro: Joe Biden stojí za destabilizačními plány Venezuely.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*