Prezident bojující proti falešným zprávám bije na válečné bubny na základě falešných zpráv

Prezident bojující proti falešným zprávám bije na válečné bubny na základě falešných zpráv

Během několika hodin po chemickém útoku pod falešnou vlajkou v Sýrii, ke kterému došlo o víkendu, americký prezident Donald Trump pohrozil, že půjde do války se Sýrií a jejími spojenci Ruskem a Íránem. Jak bizarní, že Trump, který neustále odmítá „falešné zprávy“, je ochoten potenciálně vyvolat třetí světovou válku na základě podezřelých falešných zpráv.

Po pochybném incidentu v Sýrii ve východní Ghoutě, Trump napsal autoritativně na Twitter:

„Mnoho mrtvých, včetně žen a dětí, v bezduchém chemickém útoku v Sýrii, Oblast zvěrstva je v uzamčení a obklopena syrskou armádou, takže je zcela nepřístupná vnějšímu světu.“

Trump pokračoval v odsouzení ruského vůdce Vladimíra Putina za to, že je komplicem „zvířete Asada“.

„Prezident Putin, Rusko a Írán jsou zodpovědní za podporu zvířete Asada. Zaplatí velkou cenu.“

Poslední slova znamenala, že by USA udeřily na Sýrii, stejně jako na její spojence Rusko a Írán, kteří jsou přítomni v zemi. Poradce Bílého domu pro boj proti terorismu Thomas Bossert řekl americkým médiím, že „všechny možnosti jsou na stole“.

Trump byl smeten stejně jako mnoho jiných západních politických vůdců a zpravodajských médií neověřeným videozáznamem dodaným skupinou Bílé přilby financovanou CIA. Skupina je také prodlouženou zpravodajskou rukou různých teroristických sítí, které nyní čelí porážce ze strany syrských a ruských sil.

Navzdory Trumpova tvrzení o „mnoha mrtvých, včetně žen a dětí,“ neexistuje žádný ověřený počet obětí údajného útoku na civilisty, který měly provést syrské ozbrojené síly.

Během sedmileté války v Sýrii bylo mnoho případů, kdy Západem podporovaní militanti zosnovali provokace s chemickými zbraněmi. Zdá se však, že tahle poslední je nejvíce okázalá, protože videozáznam, který se o víkendu dostal do zpravodajství západních médií, nedoložil jedinou oběť.

Rusko, Sýrie a Írán označily údajný incident chemickými zbraněmi ve východní Ghoutě za „inscenaci“ zaměřenou na oddálení opětovného zachycení poslední pevnosti militantů poblíž hlavního města Damašku.Rusko rovněž varovalo, že jakákoli vojenská agrese provedená USA na základě falešné záminky nebude tolerována bez ozbrojené reakce. Spojené státy a Francie ve společném prohlášení uvedly, že proti Sýrii podniknou koordinované kroky.

Izraelské letectvo již provedlo smrtící letecký útok na hlavní syrskou leteckou základnu u Tiyas v centru země. Předpokládá se, že z 14 mrtvých se jedná o íránské vojáky, což zvyšuje mezinárodní napětí. Izraelský útok byl údajně pomstou za incident s chemickými zbraněmi. Ironií je to, co Izrael tvrdí, že reaguje na zplynování civilistů, zatímco jejich ostřelovači zabíjí desítky neozbrojených palestinských demonstrantů v Gaze.

Před rokem, 4. dubna 2017, došlo k podobné provokaci za použití chemikálií, organizované teroristickou skupinou Fronta an-Nusrá a její mediální skupinou Bílé přilby ve městě Chan Šajhůn v provincii Idlib. O tři dny později prezident Trump nařídil odpálení 59 střel na Sýrii, což mělo za následek několik civilních úmrtí.

Od té doby Rusko opakovaně varovalo, že jakékoli další americké vojenské útoky na Sýrii se setkají s odpovědí. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl tento týden uprostřed řečí o pomstě za události ve východní Ghoutě, že Rusko má „právní závazky“ bránit Sýrii.

Rostoucí nesnášenlivost Ruska vůči americké agresi proti Sýrii je o to víc akutní, protože údajný incident chemickými zbraněmi ve východní Ghoutě je zcela jasnou a krutou provokací.

Ruští vojenští důstojníci informovali dva dny po údajném víkendovém útoku, že žádný syrský zdravotnický personál nezaznamenal přijetí jakéhokoli pacienta trpícího chemickou otravou.

Také bylo oznámeno, že dvouměsíční syrská a ruská ofenzíva k převzetí východní Ghouty byla dokončena. Žádné oblasti nezůstaly pod kontrolou militantů. Zbývající militanti a jejich rodiny byli evakuováni autobusy pod ruskou dohodou na určené místo v Idlibu.

Takže údajné oběti incidentu s chemickými zbraněmi ve východní Ghoutě jsou něco tajemného. Západní média vysílají videozáznamy dětí, které jsou oplachovány vodou a dostávají respirační masky. Některé sdělovací prostředky kvalifikovaly tyto informace slovy „neověřené“ nebo „nepotvrzené“. Ovšem samozřejmě vznikl dojem, že údajný chemický útok byl faktický. Jak lze shrnout z Trumpova pohrdavého prohlášení „mnoho mrtvých, včetně žen a dětí“.

Ale kde jsou oběti a jejich úmrtní listy? Zdá se, že zmizely ve vzduchu jako přízraky.

CIA podporovaní teroristé v Sýrii a jejich „držitelé Oscara“ a propagandisté Bílé přilby inscenovali provokace chemickými látkami znovu a znovu. Od původního incidentu v srpnu roku 2013 ve východní Ghoutě, přes událost v Chán Šajhůnu v loňském roce, až po poslední víkendové drama. Jejich mazané výtvory se staly velmi profesionální.

Ruská vláda několik týdnů varovala, že militanti připravují operaci pod falešnou vlajkou s chemickými zbraněmi. Rusko poskytlo informace o chemických látkách a provizorních laboratořích, které řídili povstalci, jejichž záměrem bylo inscenovat zvěrstva proti civilistům, z čehož by byl pohodlně obviněn Bašár Asad a jeho spojenci.

Syrská armáda tvrdí, že nepoužila chemické zbraně ani o víkendu, ani nikdy předtím. Syrská armáda tvrdí, že vítězné převzetí pevnosti militantů ukazuje, že není nutné použít takovou munici. Samotná myšlenka je absurdní.

V boji o strategickou porážku však militanti a jejich sponzoři CIA mají mnoho důvodů, motiv a prostředky k tomu, aby vyvinuli poslední úsilí pro vyvolání vojenského zásahu Spojených států a NATO.

Právě minulý týden Trump řekl, že chce stáhnout americké jednotky ze Sýrie. Okamžitě se dostal pod palbu kritiky ze strany válečných jestřábů, Pentagonu a CIA.

Absurditou toho všeho je, že Trump se považuje za inteligentního vyvraceče „falešných zpráv“. A přesto je zde připraven začít třetí světovou válku na základě těch nejhorších falešných zpráv, které asi ještě zatím nikdo v syrské válce neslyšel.

 

(Strategic-culture/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Prezident bojující proti falešným zprávám bije na válečné bubny na základě falešných zpráv

  • Americky Hitler nijak nezaostava ve lzive retorice a valecnem stvani proti Rusku za Goebbelsem a jeho lzemi a stvani k valce! Trumpova arogantni a sebevedoma vyzva ‚Rusko priprav se!‘ je naprosto drza a nestoudna provokace atomove velmoci Ruska.
    USA a jejich zapadni lokajove, bastardi z Francie a GB maji hned jasno, Rusko je vinik vsude, ve vsem! Predhaneji se v osocovanich a arogantnich vypadech proti Rusku. Myova i Macron chteji Syrii bombardovat na zaklade vylhaneho zduvodneni, ktere je uz davno jako fake odhaleno!
    Jak dalece chteji Rusko provokovat? Uvedomuji si, ze ve valce zahyne i GB a USA? Mysli si, ze Rusko bude do nekonecna snaset lziva obvineni paranoidnich politiku zapadu? Chtej za kazdou cenu valku? Budou ji mit drive nez se nadeji!!!

  • Nevěřím, že Trump neví, že ten útok v Syrii byl opět jako vždy pod falešnou vlajkou. Musí hloupým lidem nakukat záminku toho, že mají důvod zabíjet, a hlavně bude vydělávat zbrojařský průmysl. Většina lidí to ví. Vědí i to co udělali s dvojčaty, aby opět měli válečnickou záminku. Pořád jedou podle stejného scénáře, jen místa a aktéři jsou jiní. Hlavně, že ta jejich demokracie je tak obdivuhodná, že se tam neustále střílí na školách a že policajti klidně zabíjejí neozbrojené černochy jak na běžícím pásu. Trump je nečitelný a nikdo nemůže předvídat kdy mu rupne v bedně.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*