Prezident Biden nařídil velkým technologickým společnostem cenzurovat nezávislá média

Prezident Biden nařídil velkým technologickým společnostem cenzurovat nezávislá média

Bílý dům uvedl, že prezident Joe Biden podpořil společnosti provozující sociální média, které na svých platformách zakazují více obsahu považovaného za „nedůvěryhodný“.

Tisková mluvčí Bílého domu Jen Psakiová odmítla během denního tiskového brífinku říci, zda Biden podporuje společnosti provozující sociální média, aby bývalému prezidentu Trumpovi nadále zakazovaly přístup k jejich platformám, zopakovala však Bidenovu podporu větší cenzuře.Řekla, že Biden je přesvědčen, že společnosti působící v oblasti sociálních sítí mají „zodpovědnost“ za blokování pochybného obsahu.

„Jeho názor je, že je třeba udělat víc pro to, aby se tento typ mylných informací, dezinformací, škodlivých, někdy život ohrožujících informací nedostal k americké veřejnosti,“ řekla.

Psakiová označila obsah zpochybňující výsledky voleb, boj za zastavení šíření koronaviru a snahu o očkování Ameriky za „dezinformace“, které je třeba prověřit.

„Prezidentův názor je, že hlavní platformy mají zodpovědnost související se zdravím a bezpečností všech Američanů, aby přestaly zesilovat nedůvěryhodný obsah, mylné infoemace a dezinformace, zejména v souvislosti s COVID-19, očkováním a volbami,“ řekla.

Během prezidentské kampaně v roce 2020 se Biden těšil několika pokusům společností působících na sociálních sítích, aby zabránil šíření škodlivých historek o něm a jeho rodině na internetu.

Když byla Psakiová dotázána na obavy, že společnosti působící na sociálních sítích nectí hodnotu svobody slova podle prvního dodatku ústavy, navrhla, aby se to nevztahovalo na „dezinformace na internetu“.

„Podívejte, myslím, že samozřejmě věříme v práva Prvního dodatku,“ řekla. „Myslím, že rozhodnutí, která musí platformy sociálních sítí učinit, jsou taková, jak řešit mylné informace, dezinformace, zejména v souvislosti s otázkami ohrožujícími život, jako je COVID-19 a očkování, které se na jejich platformách stále množí.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*