Prezident Bashar Assad varuje : Turecko zaplatí vysokou cenu za  podporu syrské opozice

Prezident Bashar Assad varuje : Turecko zaplatí vysokou cenu za podporu syrské opozice

2

Syrský prezident Bashar Assad prohlásil, že Turecko zaplatí vysokou cenu za podporu syrských opozičních rebelů a zároveň obvinil Ankaru i z podpory teroristů podél jejich hranice. Dodal, že se tito bojovníci brzy obrátí proti samotnému Turecku. V interview pro tureckou televizní stanici řekl, že turecký premiér Tayyip Erdofan je „fanatik“ a prohlásil, že Turecko napomáhalo teroristům překračovat jejich hranice a odtud útočit na Syrskou armádu a civilisty.

Ve stejném interview, které bylo publikováno na stránkách tohoto TV kanálu Assad dodal, že Turecko nemůže používat terorismus jako hrací kartu, protože se to otočí proti samotnému Turecku.

Sýrie a Turecko mají společnou 900- kilometrovou  hranici. Turecko je nesmírný kritik režimu Bashara Assada a silně podporuje opozici, ale popírá, že by opozici dodával zbraně.

V Turecku se ukrývá čtvrtina Syřanů, kteří uprchli před válkou v jejich zemi.

Turecko má obavy z  rozdělení mezi syrskou opozicí a velkým dopadem fundamentalistických islamistů, které Sýrie má. Obyvatelé západní části Turecka, kteří jsou proti Assadovi mají stejné obavy.

Islamic State v Iráku a Levant, skupina infiltrovaná k Al-Kajdě, minulý měsíc kontrolovala  oblast Azaza, která leží pět kilometrů od tureckých hranic a od té doby jsou ve střetu se syrskou Asefat al-Shamal brigádou.

zdroj : egyptindependent.com  překlad : svobodnenoviny.eu

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*