Přerušení vztahů s Íránem nemůže zakrýt zločiny Saúdské Arábie

Přerušení vztahů s Íránem nemůže zakrýt zločiny Saúdské Arábie

Íránský prezident Hassan Rouhani prohlásil, že Saúdská Arábie nemůže odvést pozornost od jejího „velkého zločinu“, kterého se dopustila zabitím náboženského vůdce, tím, že přeruší vazby s islámskou republikou.

S odvoláním na sobotní popravy, kdy Saúdská Arábie popravila prominentního šíitského duchovního šajcha Nimr Bákir al-Nimra, prezident Rouhani v úterý uvedl, „je přirozené, že zločin proti islámským a lidským právům se setká s reakcí veřejného mínění.“

„Samozřejmě, Saúdská vláda, aby zakryla svou trestnou činnost, při které usekla hlavu náboženskému vůdci, se uchýlila k podivnému opatření a přerušila vazby s Íránem, zatímco nepochybně, tyto kroky nikdy nezakryjí tento velký zločin,“ řekl íránský prezident, který v Teheránu hovořil během setkání s dánským ministrem zahraničí Kristianem Jensenem.

Hassan Rouhani Foto: Wikipedia.org
Hassan Rouhani Foto: Wikipedia.org

Saúdská Arábie čelila silnému opovržení ze strany Íránu, stejně jako dalších zemí, brzy po popravě Nimr Bákir al-Nimra, který byl hlasitým kritikem režimu Rijádu.

„Kritika by neměla být trestána smrtí,“ uvedl prezident Rouhani a dodal: „Doufáme, že evropské země, které vždy reagují na otázky lidských práv, budou také v tomto případě týkajícím se lidských práv jednat.“

 

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

Komentář “Přerušení vztahů s Íránem nemůže zakrýt zločiny Saúdské Arábie

  • Státy se dělí na ty, které poslouchají USA – to jsou dle našich médií ti hodní a ty, které USA neposlouchají – to jsou ti zlí, které je třeba všemi prostředky k poslušnosti donutit. USA ale nejsou ten správný kůň, na kterého bychom měli vsadit. Ekonomika USA je před krachem a jedinou šancí je pro ně válka. Chtěli by, aby opět válčili jiní a oni z toho jen těžili. Proto se nás snaží do války nastrkat. Pokud bude válka, bude to jako v první světové. Narukujeme za ty špatné a postupně přejdeme na tu správnou stranu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*