Premiér Orbán: Evropa se naštěstí nevzdala Georgi Sorosovi

Premiér Orbán: Evropa se naštěstí nevzdala Georgi Sorosovi

Vlády členských států Evropské unie se na poslední chvíli probudily a postavily se proti miliardáři Georgi Sorosovi, napsal maďarský premiér Viktor Orbán v článku zveřejněném na svých oficiálních internetových stránkách.

„George Soros roní krokodýlí slzy, ale to nevrátí peníze milionů lidí, rodin a firem, které vydrancoval tento spekulant, ale nabízí to špetku zadostiučinění,“ napsal Orbán.

Narážel tím na Sorosův článek nazvaný „Náklady na kapitulaci Merkelové před maďarským a polským vydíráním“, zveřejněný 10. prosince na internetových stránkách Výboru pro veřejné mínění Project Syndicate, což je tentýž den, kdy Evropská rada dosáhla kompromisu v debatě o rozpočtu proti právnímu státu. Projekt Syndicate je částečně financován Sorosovou nadací Open Society Foundation.Orbán napsal, že nejzkorumpovanější člověk na světě a jeho síť mají dobrý důvod být zklamáni, protože Evropa se nevzdala a Sorosův grandiózní plán byl zablokován na zasedání Evropské rady.

Pozornost se soustředí na rozpočtové peníze, fond na obnovu a na to, jak se k nim dostat. Orbán zdůraznil, že peníze z rozpočtu EU jsou zatím ve všech členských státech pod přísným dohledem.

Maďarský premiér napsal, že skutečným tématem bruselské schůzky bylo, kdo bude v budoucnu vládnout Evropě. Budou to vlády volené občany členských států a jejich radou, nebo to bude Soros a jeho snaha vybudovat svou centralizovanou Evropu bez národních států?

V nové mocenské struktuře, kterou Soros nabídl, Orbán zdůraznil, že bude představovat síť nevládních organizací šířících liberální, postnárodní a postkřesťanské myšlenky, všechny podporované mainstreamovými levicovými a pravicovými médii, aby posílily myšlenky prosazované těmito nevládními organizacemi. Na politické úrovni by Soros mohl očekávat podporu významné skupiny poslanců Evropského parlamentu, Sorosových vyslanců v Evropské komisi a jejich nástroje k propojení právního státu se sankcemi vůči jednotlivým národním státům, napsal Orbán.

„Plán je jednoduchý i velkolepý. Jejím finančním centrem je George Soros, který financuje tisíce nevládních organizací, výzkumných ústavů, analytických seminářů a aktivistů, kteří ovlivňují směřování mainstreamových médií. Získává a propojuje kritické množství poslanců Evropského parlamentu, kteří pro něj pracují na klíčových pozicích, jako jsou Frans Timmermans a Věra Jourová. A konečně přijímá právní předpis, který stanovuje politické předpoklady pro rovnost pohlaví, migraci, otevřenou společnost a liberální demokracii, aby členské státy měly přístup k finančním prostředkům EU,“ napsal Orbán.

Orbán napsal, že podle Sorosova plánu by země, které trvají na své národní suverenitě, křesťanských kořenech a tradičním rodinném modelu, jako je Polsko a Maďarsko, měly být zavěšeny na toto „záměrně utkané“ lano. A neochotní lidé, jako lépe situované středoevropské země a renomovaní Skandinávci, musí být vystaveni veřejnému pokání, aby pochopili podstatu liberálního uvažování, dodal.

Orbán také zdůraznil, že evropské vlády se probudily na poslední chvíli. Přečetly si zprávy o právním státě, které sepsal Soros spolu s Timmermansem a Jourovou, a najednou všichni pochopili, že verdikt byl dokončen ještě předtím, než se soud vůbec konal.

Orbán proto považuje rozhodnutí Evropské rady jít proti Sorosově pokusu převzít moc za otevřenou formu opozice.

„Politické otázky nelze spojovat s finančními otázkami, subjektivní kritéria nemohou být základem pro finanční rozhodnutí a právní postup stanovený ve Smlouvě o Evropské unii nemůže být prováděn na základě toho, co požaduje Soros,“ napsal Orbán.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*