Premiér Orbán brání evropskou civilizaci, říká francouzský autor Zemmour

Premiér Orbán brání evropskou civilizaci, říká francouzský autor Zemmour

Na rozdíl od toho, co tvrdí Evropská lidová strana a mainstreamová média, maďarský premiér Viktor Orbán brání evropskou civilizaci, řekl francouzský autor a filozof Eric Zemmour ve večerní politické talk show CNews.

Zemmour hovořil den poté, co maďarská vládnoucí konzervativní strana Fidesz opustila 3. března evropskou parlamentní skupinu Evropské lidové strany (EPP).

Místopředsedkyně strany Fidesz Katalin Nováková ten den na Facebooku napsala, že „nenecháme umlčet nebo omezit naše poslance v jejich schopnosti zastupovat naše voliče. Řešení pandemie a záchrana životů zůstává naší prioritou číslo jedna. Po přijetí nových pravidel ve skupině EPP se proto Fidesz rozhodla skupinu opustit.“Zemmour řekl, že zatímco většina EPP, která před téměř dvěma lety zahájila křížovou výpravu proti straně  Fidesz, obviňovala Orbánovu stranu ze zrady tradičních evropských hodnot, toto tvrzení nemůže být vzdálenější pravdě.

„Mluví o slavných evropských hodnotách, které Fidesz nerespektuje. (…) Evropské hodnoty jsou dnes výhradně progresivními hodnotami současné levice. To je to, co Orbán ‚nerespektuje‘,“ řekl Zemmour.

„Myslím, že Orbán spíše brání evropskou civilizaci bojem proti invazi z jihu, (více) než Evropská komise, která je otevřená přistěhovalectví.“

„Zatímco v minulosti byli němečtí křesťanští demokraté jakousi vyvažovací silou mezi politickými platformami EPP, v posledních letech však socialistům ustupovali,“ řekl Zemmour.

„To mělo za následek změny stanov EPP, které by usnadnily Orbánovo vyloučení. Jak jsem řekl, ten krok očekával a raději zůstal před ním.“

„(Orbán) pochopil vývoj křesťanské demokracie v Německu. Nikdy se o tom nemluví, ale křesťanská demokracie za Merkelové se zhoršila a za jejího nástupce bude ještě horší,“ řekl Zemmour. „Jak jednou řekl jeden britský politik, evropská křesťanská demokracie není ani demokratická, ani křesťanská.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Premiér Orbán brání evropskou civilizaci, říká francouzský autor Zemmour

  • I když se Babiš k EU moc nevyjadřuje, aby neztratil voliče, poslouchá jako hodinky. Na plnění příkazů Merkelové má Jourovou. Babiš si nemůže dovolit neposlušnost, přišel by o dotace pro své firmy u nás i v Německu. To namůže dopustit. Nečekejme, že bude hájit naše zájmy, když dokázal zdvojnásobit své jmění za dobu, co je v politice. Přerozdělování mu vyhovuje. Jde tak daleko, že kontraverzní kroky EU na oko kritizuje a pak prostřednictvím svých firemních politiků udělá to, co po něm EU chce.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*