Přejmenování Karlova mostu, aneb provokace holt k totalitám patří

Přejmenování Karlova mostu, aneb provokace holt k totalitám patří

Tedy provokace jako nástroj, mající lidi k něčemu podnítit či vyvolat falešný negativní dojem o nějaké, povětšinou nepřátelské, skupině lidí.

Připomeňme třeba provokaci s údajně zabitým studentem Šmídem na demonstraci v listopadu 1989. Zanedlouho se ukázalo, že žádnému ze studentů tohoto příjmení se nic nestalo, ale oheň už byl zažehnut. Nebo STBácká provokace z března 1969, konkrétně zdemolování kanceláří sovětského Aeroflotu v Praze po našem hokejovém vítězství nad SSSR, což mělo vyvolat dojem, jak moc jsou u nás stále rozšířeny protisovětské a „kontrarevoluční“ nálady, že „normalizace“ nefunguje, takže je na čase vyměnit Dubčeka.

A v současnosti zase eurosektářsky smýšlející lidé se snaží vyvolat dojem, že kdo nemá rád Evropskou unii, je „hlupák“, „buran“, nebo alespoň člověk velmi neznalý dané problematiky, který je schopen naletět na každý špek. A tak se rodí provokace typu, že EU chce přejmenovat Karlův most, případně zrušit písmeno ř. Podobné praktiky tito, povětšinou promigračně orientovaní intelektuálové a studenti, používají i na tomto poli. Velmi rozšířené dezinformace jsou např., že v Japonsku je prý zakázán islám, různá provolání australských starostů…, falešný citát Jana Werricha, příp. že ve Švédsku jsou odloženy volby o čtyři roky, tj. až na rok 2022, protože současná vláda se bojí výhry protimigračních Švédských demokratů.

Ale já se naprosto nedivím, že tolik lidí těmto falešným provokacím věří, když nám europapaláši zakazují používat muškety při rekonstrukcích historických bitev, když hrozí zákaz tuzemáku kvůli údajné karcinogenitě aromatické látky, která se v umělých rumech používá a když chtějí sjednocovat sociální dávky pro imigranty, takže by ne jen u nás dostávali víc než mnoho poctivě pracujících občanů. Pak už člověk skutečně často neví, čemu lze a čemu nelze věřit!Avšak mnohem horší je, když nějaké evidentní lži šíří nikoli obyčejní lidé bez důkladných odborných znalostí, ale profesionálové či lidé za profesionály se vydávající. Připomeňme si řečičky, kolik tu budeme mít syrských lékařů, fyziků, inženýrů…, ale kde jsou? Nebo chlácholení, že „mezi uprchlíky teroristi nejsou, je to pro ně nepohodlné, ti k nám přilétají první třídou“. Že od té doby enormně narostl počet teroristických útoků v Evropě, to je jaksi „vedlejší“.

‚Teroristé by nešli s uprchlíky. Přiletěli by první třídou‘

A úplná katastrofa je, když záměrně manipulují tak zvaná seriózní, či dokonce veřejnoprávní média.

Šéf zpravodajství CNN byl tajně natočen, když mluvil o tom, jak CNN vyrábí fake news!

A jak je na tom naše veřejnoprávní Česká televize?

Česká televize podle vysílací rady nadržovala během voleb Clintonové

Tak nevím, ale proti těmto cíleně demagogickým a manipulativním zhůvěřilostem je myslím uvěření dezinformaci, že EU chce přejmenovat Karlův most, naprosto nevinnou prkotinou.

Ovšem i my bychom se měli poučit, více přemýšlet nad tím, co čteme, ať nedopadneme jako v zemích, kde se většina občanů natolik nechala zpohodlnět a otupět konzumem, že „baští“ multikulturní a probruselskou propagandu, jako by to byl jejich nejoblíbenější pamlsek. Takto to dopadá, když jsou lidé líní kriticky myslet.

A hlavně: tvůrce podobných lží, které mají ostouzet vlastence a kritiky EU, je potřeba správně pojmenovat, jako lidi, kteří nás a náš národ velmi těžce poškozují, byť se mohou tvářit jako vlastenci, kteří halasně volají po vystoupení z EU, po zákazu migrace a nevím čem, ale „druhou rukou“ nám předhazují lživé zprávy (často i v alternativních a vlastenecky orientovaných médiích…), abychom jim uvěřili, šířili je, a tím názorně předvedli ostatním, jacíže jsme to naivní „Čecháčci“, kteří by měli raději držet pusu a krok.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Přejmenování Karlova mostu, aneb provokace holt k totalitám patří

  • · Edit

    Víte je to tak přátelé, instinkt nebo DNA velí každému tvoru bránit si vlastní nebo to co si myslí že je jeho. Vezměte psovi kost a uvidíte co se bude dít. Postavte si stan blízku včelího úlu a vyženou Vás, protože to berou jako jejich prostor. Takže těm co se přetvařují a chtějí tady imigranty dopřejme jejich volbu. Imigranty ano proti podpisu na jejich tryko se vším všudy. Nastěhovat je k nim domů a služby a vydáni je na jejich náklady, včetně placeného lékaře nebo nemocnice. Najednou ubude nebo zmizne plno křesťanské lásky jako když někdo cigánům poradil že na hradě jsou volné byty. To byla najednou provokace, tak proč by poslanci nemohli mít doma nějaké imigranty vždyť jsou to vzdělaní lidé, doktoři a tak. Pokud by takový lakomec měl hradit nemocnici s vlastního, ještě pro někoho, tak ouha to by se kroutil jako špína nad kanálem. U panstva je to tak že čím větší šajba, tím větší plat, tím víc chce vše zdarma, je to někdo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*