Předseda německého parlamentu: Neúspěšní žadatelé o azyl nebudou deportováni, měli by se integrovat do společnosti

Předseda německého parlamentu: Neúspěšní žadatelé o azyl nebudou deportováni, měli by se integrovat do společnosti

Předseda německého parlamentu Wolfgang Schäuble pochybuje, že by neúspěšní žadatelé o azyl byli deportováni a tvrdí, že místo toho by měli zůstat v Německu a integrovat se do společnosti.

„Měli bychom si uvědomit, jak těžké to je deportovat jednotlivé případy,“ uvedl bývalý ministr financí a člen křesťanské demokratické unie kancléřky Angely Merkelové (CDU), podle německého deníku Die Welt.     „Proto bychom neměli podporovat příliš mnoho naděje, že můžeme poslat většinu těchto lidí zpět. Spíše bychom měli všichni nasbírat sílu, abychom je integrovali do naší společnosti,“ dodal.

Schäuble také obhajoval politiku masové migrace kancléřky Merkelové v roce 2015, k níž uvedl: „ Dne 4. září 2015 s tisíci uprchlíky na nádraží v Budapešti bylo rozhodnutí kancléřky správné. Ale co se poté nepodařilo, bylo omezit komunikační důsledky.“

Zatímco sloužil v minulé koaliční vládě jako ministr financí, Schäuble přidělil v roce 2016 celkový přebytek federální vlády na náklady pro migranty. V témže roce také vyvolal kontroverzi poté, co učinil prohlášení, ve kterém řekl, že uzavření hranic by mohlo vést k degeneraci Německa kvůli křížení příbuzenstva.

Jeho komentář se setkal s hlasitou kritikou ze strany jednoho z vůdců proti-imigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Alexandra Gaulanda, který řekl: „Vyjádření Schäubleho je obludnost a facka do tváře všem právoplatným občanům.“

Od vrcholu migrační krize má Německo obrovské potíže s deportací neúspěšných žadatelů o azyl, přičemž v loňském roce selhalo až 21 000 plánovaných deportací.

V červnu vyšetřování Federální agentury pro migraci a uprchlíky (BAMF) odhalilo, že dokonce i odsouzení zločinci jsou zřídka deportováni.        

V jednom případě dokonce pět somálských státních příslušníků odsouzených u německého soudu za pirátství mohlo zůstat v zemi na sociálních dávkách.

 

(Předseda německého parlamentu Wolfgang Schäuble Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*