Předseda Evropské rady: Ruské síly „zhoršují“ situaci v Sýrii

Předseda Evropské rady: Ruské síly „zhoršují“ situaci v Sýrii

Předseda Evropské rady Donald Tusk v úterý prohlásil, že ruské protiteroristické nálety v Sýrii jen zhorčují situaci v zemi.

„Ruské akce v Sýrii, činí již tak velmi špatnou situaci, ještě horší,“ uvedl Tusk.

Tusko uvedl, že Moskva přispěla k dominanci „vražedného Asadova režimu,“ stejně jako k většímu počtu uprchlíků prchajících směrem k Turecku a Evropě.

Rusko provozuje leteckou základnu Hmeimim v západní syrské provincii Latakia, odkud provádí nálety na pozice islámského státu v zemi. Ruské vojenské letectvo bombarduje teroristické pozice na žádost prezidenta Bašára Asada od 30. září 2015.

Předseda Evropské rady Donald Tusk Foto: Reuters
Předseda Evropské rady Donald Tusk Foto: Reuters

Řada zemí, včetně Turecka a Spojených států, přímo či nepřímo obvinily Rusko z civilních obětí v Sýrii. Moskva tato tvrzení rozhodně popřela. Kreml dříve ten den opět potvrdil, že neexistuje žádný věrohodný důkaz o civilních obětech v důsledku ruských náletů v Sýrii.

Moskva rovněž podporuje syrskou vládu a civilní obyvatelstvo země, jakož i zprostředkování syrských rozhovorů o usmíření.

Asad navštívil Moskvu minulý rok, kde diskutoval o zapojení Ruska do řešení syrské krize s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, a vyjádřil vděčnost za pomoc, které Rusko poskytuje jeho zemi.

 

 

Times/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

  • Donalde, jak to z Bruselu můžeš vědět? Lepší je jednou vidět, než desetkrát slyšet. A pak ti asi něco zapáchá v trenkách.

  • Je třeba takové eruopsychouše jako je polský Kašpar Tusk a Mámánácka Merkl, co nejdříve izolovat na psychiatrii, jinak bude z Evropy jen samé hulákající mešity a pastviny pro kozy!

  • Předseda evropské rady. .. má to cenu číst ? Já ani žádny jiný evropan nevolil něco jako evropská rada ve volbách tudíž tento orgán je buď diktatura, nebo nemá žádnou pravomoc a nemá co mluvit do ničeho.

  • Kdyby Francouzi a Amíci zveřejňovali videa z náletů, mohli by jimi dokladovat jak Rusko špatně bombarduje. Zatím se jen chlubí přesnými nálety Ruska, které vydávají za své. Rusové předpokládali propagandu, proto průběžně informují o svých krocích. Kdo chce být objektivní, sleduje informace. Poláci ale přes svou nenávist k Rusku nevidí fakta.

  • · Edit

    Co to ten antirus mele.Rusové uklízejí bordel po všech těchhle sráčích,a svět ,místo aby jim tleskal,jde proti nim.Se asi pan Tusk dočista zbláznil….

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*