Předseda Evropské rady Donald Tusk řekl Řecku, že Čína a Rusko jsou jejich nepřátelé

Předseda Evropské rady Donald Tusk řekl Řecku, že Čína a Rusko jsou jejich nepřátelé

Bývalý polský premiér a předseda Evropské rady Donald Tusk, řekl Řekům, že se musí držet daleko od Ruska a Číny, kteří jsou jejich nepřátelé, a místo toho musí žádat o pomoc jen pro Řeky přátelskou Evropskou unii.

Toto prohlášení zaznělo na zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku dne 8. července při jednání ohledně půjčky pro dluhy zamořené Řecko.

To také bylo hlavním úkolem EU, na příkaz prezidenta Obamy, odvrátit Řecko od Ruska a Číny, kteří by zemi mohli popřípadě poskytnout finanční pomoc. Tsipras měl naději zbavit se diktátu EU, která by tak či tak přistoupila na řecké podmínky, pod pohrůžkou větší spolupráce s Ruskou federací a Čínou, ale zatím to vypadá tak, že premiér Tsipras zklamal voliče i občany, kteří v Řecku viděli naději pro budoucnost a lepší směr Evropské unie. Začátkem července prohlásil řecký ministr energetiky Panagiotis Lafazanis, že má Řecko plán B v případě, že se s věřiteli nedohodnou na podmínkách, ale řecký premiér neměl asi k tomuto kroku dostatek odvahy. Je příliš brzy na závěry, tak si budeme muset počkat, jak to dopadne.

donald tusk

zdroj: youtube.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Předseda Evropské rady Donald Tusk řekl Řecku, že Čína a Rusko jsou jejich nepřátelé

  • už od pohledu je jasné,že tento polský opočlověk nemůže mluvit ani za svoje svěrače,natož za lidi evropy-s chutí bych tohoto židovského bastarda předhodil islámským extremistům,aby si na něm vyskoušeli ostří svých nožů(záměrně nepíši IS,protože to je podle mě jen propagační dítko EU,NATO a hlavně CIA)

  • Tusk musel říci Řekům, že Čina a Rusko jsou nepřátelé. Zdravě myslící tvor by na to totiž sám nepřišel. Ještě by mohl Řekům doporučit, aby byli pracovití jako Poláci.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*