Přední hrobař ČSSD Zaorálek straší Východem

Přední hrobař ČSSD Zaorálek straší Východem

Ano, ale přímým a otevřeným pohledem se přitom do kamery nepodívá. A ví dobře proč. Před pár hodinami, to je po půl třetí pondělního odpoledne, jsem jej sledoval při rozhovoru s redaktorem ČT, který se jej u příležitosti bruselského jednání o obranné politice EU zeptal, jaké stanovisko k problému zaujímá ČR – a tudiž on, Zaorálek. No a tomu je pochopitelně vše jasné.

Ta nejhrozivější hrozba, které dnes státy EU – samozřejmě včetně naši republiky – čelí, je podle dobrozdání páně ministrova hrozba z východu (nepatrné zbytky studu v něm mu přece jen zabránily vyslovit přímo Rusko, i když to měl samozřejmě na mysli).

Toto stanovisko o skutečném nebezpečí pro státy EU na ose východ – západ hájil prý na jednání vedle dalších zahraničních ministrů i on, i když prý řada států uvažovala prý spíš o nebezpečí na ose jih – sever, čili spíš o jakési hrozbě z oblasti Balkánu. S tímto postojem prý on ale souhlas nevyjádřil, protože on vidí hrozbu jasně na ose východ – západ a s tímto jeho přesvědčením prý zkrátka nikdo nehne.

Ale pozor: tenhle kdysi (ještě než se stal ministrem), snad nejvášnivější odpůrce amerického radaru u nás, nevidí ono nebezpečí na východozápadní ose ani tak moc v oblasti vojenské, ale víc – jak z jeho řeči vyplývalo – jej děsí hrozba ideologická. Protože proruská propaganda se prý na té východozápadní ose prohání jako divá (pochopitelně i skrze naší republiku), a nikdo ji dosud nenasadil chomout, jak by prý bylo potřeba.

Takže milí zlatí, jestliže státníci EU, jako Merkelová, Juncker a Macron jsou v zápolení s tzv. proruskou propagandou příliš měkcí a nevýkonní, je zde nyní on, sociální demokrat z relativně malého státu, kdysi protiamerický agitátor nepřehlednutelných gest i nepřehlednutelného formátu, který je dnes hotov se této zodpovědné role chopit. A to v úzké souvislosti se svým dosavadním dílem, jímž je totální vymazání jedné z nejtradičnějších stran z politické mapy českého státu.

 

Lubomír Man

(Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek Foto: ČTK)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Přední hrobař ČSSD Zaorálek straší Východem

  • EK, nemalujte tady certa na zed s Babisem! Kdyz ziska vnitro budeme se divit? Nema pravo tam vyvetrat? Nema pravo rozjet OKD a volat Socany k odpovednosti? Tam byla skoda 1000 x vetsi jak u hnizda a to se stale nevi, jestli to bylo trestne. EET se vam asi nelibi, ackoliv je to vsude normalni, protoze to dela poradek.
    Socany dosazeni urednici vsude na uradech uz maji sevreny zadek a to je dobre. Co budou delat, kdyz kamosi zustali bez vlivu?

  • Zvoralek – ponury ksicht i rozum, plival na zapad, ted plive na vychod, zitra si nasadi hidzab, kdyz to bude treba. Jako Dederonka Merkelova je tenhle druh lidi odporny hnus. Skodi nam kde mohou, jako odporny prolhany sliz.
    Merkelova mela kontakty s Honneckerem jako sekretarka FDJ v DDR. Clovek se musi ptat, jestli thle lide maji cest, stud a svedomi. To jsou pro ne nezname pojmy. Jejich okoli, co je podporuje je stejny povl. CDU ale Nemci stale voli. No, oni volili i Hitlera…

  • Myslela jsem kdysi, že by to tomuhle kecacímu rétorovi mohlo myslet aspoň logicky a v souhlasu se selským rozumem. Opak je pravdou. Myslím, že u těchto politiků platí to čemu se upsal Dr. Faust. Mnozí politici se upsali se svými názory EU a neodváží se promluvit vlastním názorem a pořád budou žvanit předem určené fráze a mantry..

  • Už nás jako voliče přestalo bavit soutěžit, kdo zvolí největšího hlupáka, tak soutěžíme, kdo zvolí větší zjev. Počkejme si na to, co z toho bude. Lepší hlupák, který by rád škodil, ale neumí to. Doufejme, že nebude jednota pro normalizační choutky. Ať se politici hádají a neškodí. Dohoda Sobotky, Babiše a Bělobrádka byla kritická, protože Babiš prosadil vše, čím chce v budoucnu ovládat lidi. Až získá vnitro, budeme se divit. To už bude pozdě. Pamatuji normalizaci za Husáka a nechci jí zažívat znovu. Budeme vyplňovat různé formuláře a odpovídat na hloupé otázky jako tehdy. V dotazníku jsem na otázku, jaké jsem měl postoje v roce 1968 odpověděl, že jsem chodil mávat kolonám tanků, protože mi byly čtyři roky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*