Nový arcibiskup tvrdí: „Ježíš byl černoch“

Nový arcibiskup tvrdí: „Ježíš byl černoch“

Podle nového arcibiskupa je anglikánská církev „příliš bílá“, zatímco „Ježíš byl černoch“.

Stephen Cottrell v rozhovoru pro The Sunday Times ocenil hnutí Black Lives Matter (BLM) a uvedl, že jeho inaugurace, jako bílého muže, který nahradil odcházejícího arcibiskupa Johna Sentamua, jež je černoch, je pro církev „nepříjemná“.

„Vedení anglické církve je stále příliš bílé a já doufám, že pod mým dohledem uvidíme další změny,“ řekl a prohlásil, že církev musí vykonat svou práci v „řešení hlubokých systémových otázek vyloučení a předsudků “.



Cottrell, který The Times popisuje jako „liberálního modernizátora“, řekl novinám, že chce oslavovat BLM a je si jistý, že by se Ježíš Kristus připojil k jejich protestům, z nichž mnohé propukly v násilí ve městech na Západě.

„Ježíš byl černoch a narodil se v pronásledované skupině v okupované zemi,“ řekl nový arcibiskup.

Během rozhovoru ocenil „začlenění žen do vedení“ uvnitř církve, ale přiznal se, že je často „velmi frustrovaný tempem změny“.

Cottrell pokračoval, aby potvrdil svou podporu „LGBTQ + křesťanům“, a uvedl, že pastorační vedení udržující církevní učení, že heterosexuální manželství „zůstává správným kontextem sexuální aktivity“, by mělo být „formulováno pečlivěji“.

„Jsou lidé se silně zastávajícími tradičními názory, kterým rozumím a respektuji je a chci, aby byli součástí církve. Zároveň ale přemýšlím o křesťanech LGBTQ a jejich zkušenostech; Nechci, aby byli vyloučeni nebo vyřazeni, takže si budeme muset najít způsob, jak žít společně s nesouhlasem, “řekl druhý nejmocnější klerik v Anglii.

Jeho komentáře vůči Ježíši a hnutí Black Lives Matter odráží připomínky nejvýznamnějšího anglického klerika Justina Welbyho.

Začátkem tohoto roku arcibiskup z Canterbury označil církev za „hluboce institucionálního rasistu“ a uvedl: „Jsem téměř beze slov. Osobně se omlouvám a stydím. Stydím se za naši historii a stydím se za náš neúspěch.“

Poté, co aktivista Shaun King minulý měsíc požadoval, aby všechny sochy zobrazující Ježíše Krista jako bělocha byly zbořeny na základě toho, že jsou „formou bílé nadvlády“, Welby vyzval k „přehodnocení“ tradičních zobrazení Syna Božího.

V návaznosti na protesty Black Lives Matter, vůdce církve – který dříve prohlásil Boha za genderově neutrálního – vyzval k přezkumu církevních soch a památek, přičemž uvedl, že „některé budou muset být strženy a některá jména se budou muset změnit“.




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

3 Komentáře “Nový arcibiskup tvrdí: „Ježíš byl černoch“

 • Nicméně člověk v historických podmínkách, v nichž žije, naráží na mnoho obtíží, které mu znesnadňují poznání Boha pouhým světlem rozumu.
  „Vždyť prostě řečeno, ačkoliv lidský rozum může jen svými přirozenými silami a svým přirozeným světlem opravdu dojít k pravému a bezpečnému poznání osobního Boha, který ve své prozřetelnosti pečuje o svět a řídí jej, jakož i k poznání přirozeného zákona, který Stvořitel vepsal do našich duší, nicméně týž rozum naráží na nemalé obtíže, jež mu znesnadňují účinné a plodné používání této své přirozené schopnosti.
  Vždyť pravdy týkající se Boha a lidí absolutně převyšují řád hmatatelných věcí, a v případech, kdy se musí vtělit v činy a utvářet život, vyžadují sebeobětování a zřeknutí se sebe. Lidský duch se totiž ve snaze o dosažení takových pravd dostává do potíží pod vlivem smyslů a představivosti a také i neblahé žádostivosti pocházející z dědičného hříchu.
  Z toho pak vyplývá, že si lidé snadno namluví, že je falešné nebo alespoň pochybné to, co by nechtěli, aby byla pravda.“

  /Katechizmus Katholické církve čl. 37/

 • Problem je, ze 7 miliard „vlastních rozumu“ je 7 miliard vykladu 🙂 A to je mnohem vic nez tech nekolik milionu vykladu 🙂 )))

 • Jedna Bible, milion výkladů. Jeden Korán, milion výkladů. Jedna věc je víra, druhá její zneužívání k manipulování lidí.
  Proto by neměli takoví aplikátoří víry mít vliv na naše myšlení. Používejme vlastní rozum a nenechme se zmást.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*