Předložili jsme hnutí ANO konstruktivní programové podmínky!

Předložili jsme hnutí ANO konstruktivní programové podmínky!

Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.

1. Předsednictvo SPD schvaluje postup při vyjednávání o případné podpoře vlády s hnutím ANO, která bude prosazovat zásadní programové body SPD. Zástupci SPD předložili konstruktivní programové podmínky pro případnou podporu vlády odborníků ve druhém pokusu. Je nyní na politické odpovědnosti hnutí ANO, zda se rozhodne v této věci pro podporu ze strany SPD. SPD bude nadále trvat na možnosti občanů vyjádřit se v referendu ke všem závažným otázkám, včetně členství v EU. V případě, že hnutí ANO zvolí variantu koaliční spolupráce s ČSSD, hnutí SPD takovou vládu nepodpoří. ČSSD není politická strana, která by měla důvěru našich občanů a pro SPD je nepřijatelné, aby se k vládní moci vrátili lidé jako je pan Sobotka, Zaorálek nebo Chovanec.

2. Demonstrace, svolávané dne 15. 3. 2018 na vysokých a středních školách, považuje SPD, v případě středních škol, za porušení platné legislativy. Vtahování středoškolských studentů aktivisty, vystupujícími na podporu České televize, pokládáme za krajně nezodpovědné. Žijeme v demokratické zemi a nikdo nebrání nikomu v projevu veřejného nebo politického názoru. V případě studentů středních škol se tak má dít mimo školu a v době mimo vyučování.

3. Hnutí SPD považuje vítězství Vladimira Putina v prezidentských volbách za důkaz široké podpory, kterou jeho politika mezi ruskými občany má. Přes některá pochybení v několika volebních okrscích, lze volby považovat za demokratické a platné. SPD považuje dlouhodobě Rusko, stejně jako USA a Čínu, za supervelmoci, se kterými je třeba vést otevřený dialog – především k zachování míru ve světě.

4. Hnutí SPD považuje obavy o demokracii, šířené aktivisty, podporovanými Českou televizí, za lživou záminku k obhajobě mocenských a obchodních pozic v České televizi. Jak ukazují některá média, tzv. aktivisté jsou přímo napojeni na finanční toky v České televizi. SPD v žádném případě nezpochybňuje tvůrčí nezávislost. Požadujeme pouze, aby důsledně naplňovala svou prací platnou legislativu a aby její hospodaření bylo možné nezávisle kontrolovat. SPD také odmítá obsahové řízení práce České televize z Bruselu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*