Pražané boří hold osvoboditelům

Pražané boří hold osvoboditelům

Již poněkolikáté upozorňuje Český svaz bojovníků za svobodu na nebezpečný fašizující trend v České republice. Je tomu již pár let zpět, kdy jsme poukazovali na růst fašismu a neonacismu v českém pohraničí. 

Kdy pod tichou podporou některých severočeských či západočeských městských radnic a naprostou ignorací českých tajných služeb, rostou jako houby po dešti pomníčky bývalým příslušníkům oddílů SS, aktivním členům Sudetendeutsche Partei, kteří během války vykonali mnoho dobrého pro Třetí říši či Čechům, kteří se záhy po okupaci hrdě přihlásili k německé národnosti deutsche Staatsangehorigkeit a později pak profitovali z Říšské blahovolnosti.  My se ptáme, jestli jsou orgány a instituce záměrně loajální projevům neonacismu z důvodu zisku slíbeného ze zahraničí od nového velkého bratra, nyní již nehovořícího rusky ale německy, nebo jde o ideové přesvědčení či o prostý strach?Nyní oheň zrady prohořívá z pohraničí do samého srdce Čech do matičky Prahy. Stejně jako během husitských obranných válek se pojednou  z řad pražské smetánky objeví zrada. Nedávno radnice pražských Řeporyjí pod taktovkou ODS osouhlasila stavbu pomníku příslušníků ROA, tedy nacistickému vojenskému tělesu složenemému z ruských zajatců a přísahající věrnost Adolfu Hitlerovi. Nyní, a opět to je pražská radnice, tentokrát na Praze 6,… a opět tomu je pod vedoucí úlohou ODSs, kryti koronavirovou pandemií, strhávají sochu maršála Koněva, velitele, který dovedl Rudou armádu do Čech a tak nás pomohl osvobodit od jha nacismu.

Připomínáme, že v naší organizaci žijí ještě téměř století aktivní členové československého odboje, kteří spolu s Rudou armádou postupovali v osvobozování ve směru na Prahu. Dnes rozhořčeně dotvrzují, že na ně v Praze pálili němečtí snajpeři a tak museli spolu s Koněvovými Rudoarmejci svádět boje o jednotlivé domy či o předměstí.

Ti, kdož se hůře učili dějepisu, připomínáme, že kdyby Rusové nepřišli, tak pro nás měli Němci přichystáno, pro zlomek populace asimilaci (pro modrooké blonďáky), pro větší část vystěhování za Ural a pro zbytek pobyt v plynových komorách. Říkalo se tomu Konečné řešení České otázky – Endlösung der tschechischen Frage. Je zajímavé, že právě některé autory této zrůdné vize radnice českých pohraničních městeček dnes oslavují.

Nelze tedy brát stržení sochy maršála Koněva jinak než hanebný čin a akt sílícího neonacismu a fašismu v Čechách, který rozhodně a ostře odsuzujeme! Tváří v tvář ubitým a popraveným desetitisícům čechoslováků, kterých by popravděřečeno bývalo bylo nebýt Rudé armády a československého odboje daleko mnohem víc.

Nacisté přeci chtěli zánik Československa jako takového, území i valné většiny obyvatel. Jednoznačně tedy podporujeme prohlášení českého prezidenta pana miloše Zemana, jenž tento krok pražské radnice ostře odsoudil. Ano, tak se má chovat český prezident. K čemu máme tajné služby, proč BIS nehájí zájmy české republiky? A čí zájmy tedy hájí?

Vždyť před takovými antičeskými činy hned po válce varoval tehdejší prezident dr. Eduard Beneš a varoval český národ, že jednou tyto akty mířící proti české či československé identitě a svobodě přijdou. A máme to tu, píše se rok 2020 a pod rouškou koronavirové mlhy přichází do Čech neonacismus podpořen některými českými politickými stranami a městskými radnicemi.

Zrádci odění do neoliberálních zaklínadel, drahých obleků a těžící velké sumy peněz z nadnárodních korporací zajásali, když ČSBS, jako jediná hráz neonacismu a fašismu, stižen vnitřním pnutím lehce zavrávoral. Nyní je zde a opět jednotný a možná silnější než kdy před tím. My nikdy nedopustíme, aby se z Čech stala opět kolonie novogermánské říše a pohraničí jiným národům nedáme! Chceme sochu maršála osvoboditele, jako symbolu vítězství nad nacismem zpět na své místo!

 

Český svaz bojovníků za svobodu

okresní výbor Hradec Králové
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*