Pravicová strana AfD nadále roste a je nyní nejoblíbenější ve východním Německu

Pravicová strana AfD nadále roste a je nyní nejoblíbenější ve východním Německu

Strana bojující proti establishmentu Alternativa pro Německo je nyní nejoblíbenější ve východním Německu, odhaluje nový průzkum.

AfD slibuje, že bude kontrolovat imigraci do Německa a stane se ohromným protivníkem německé vlády, která je koalicí mezi středo-pravicovými a středo-levicovými stranami.Podle nového průzkumu, strana CDU kancléřky Angely Merkelové spadla o 5 bodů na 23%, zatímco AfD skočila ve východním Německu o stejný počet bodů na 27%. Levicová SPD také klesla na 4. místo na pouhých 15%.

Napětí a protesty ve východním německém městě Chemnitz byly vysílány po celém světě a odhalovaly vzrůstající hněv nad zločiny migrantů z důvodu pokračujícího přílivu migrace do Německa.

Násilná trestná činnost v letech 2015 a 2016 vzrostla o více než 10% kvůli velkému počtu mladých mužů, kteří přišli do země a žádají azyl.

„Lidé jsou rozčíleni a pobouřeni kvůli takovým vraždám a já tomu rozumím,“ řekl německý ministr vnitra a nejvyšší bezpečnostní úředník Německa Horst Seehofer v rozhovoru pro noviny Rheinische Post s odkazem na útok v Chemnitzi z 26. srpna. Dále uvedl, že pokud by nebyl ministrem, „vyrazil bych na ulici jako občan, ale samozřejmě ne s radikály.“

Nové průzkumy zdůrazňují rostoucí boj v Německu proti establishmentu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*