Praví konzervativci západní Evropy tleskají maďarskému zákonu na ochranu dětí

Praví konzervativci západní Evropy tleskají maďarskému zákonu na ochranu dětí

Dělící čáru mezi konzervativci a pokrokáři v západní Evropě znovu zdůraznilo hlasování Evropského parlamentu proti maďarskému zákonu o ochraně dětí.

Členové Evropských konzervativců a reformistů (ECR), jakož i skupiny Identity & Democracy (I&D), jak ze západní Evropy, tak ze zemí bývalého východního bloku, hlasovali drtivou většinou proti usnesení požadujícímu sankce proti Maďarsku. Progresivně liberální a eurofederalistický střed, levice a rudozelená extrémní levice hlasovaly drtivou většinou pro finanční sankce proti Maďarsku ve jménu práv LGBT.

Ve středopravé Evropské lidové straně (EPP) naopak hlasovalo několik poslanců Evropského parlamentu, zejména ze zemí bývalého východního bloku, proti, zatímco většina francouzských, španělských a italských poslanců se rozhodla zdržet se hlasování. Nicméně tito středopravicoví poslanci se zřejmě vyhýbají tomu, aby se k tomuto tématu příliš vyjadřovali.

Podle zdrojů španělského listu El País se sice téměř všichni (12 ze 13) poslanci španělské PP zdrželi hlasování, ale nebylo to z konzervativního přesvědčení (které ve skutečnosti nemají). Zdržení se hlasování zdůvodnili tím, že se domnívali, že „žádost o odnětí finančních prostředků by poškodila maďarské obyvatelstvo jako celek, nejen jeho vládu, což by nebylo spravedlivé“, a že „PP je samozřejmě proti jakékoli diskriminaci na základě sexuální orientace“.Vzhledem k politice PP ve Španělsku, zejména v regionech, kde se obejde bez podpory konzervativní strany Vox, jsou tato vysvětlení mimořádně věrohodná.

Trochu stejné je to s Francouzi ze strany LR, polovina z nich (4 z 8) se zdržela hlasování.

Co se týče Italů z Vzhůri Itálie (FI), rovněž rozdělených ve společenských otázkách mezi konzervativnější okrajovou a druhou jasně pokrokově-liberální část – jak je vidět na otázce návrhu zákona proti „homotransfobii“, který se v současnosti v Itálii projednává – byli by v každém případě jen mladším partnerem budoucí vlády pravicového bloku. Liga Mattea Salviniho a Bratři Itálie George Meloniho(FdI), kteří se vyslovili pro maďarský zákon a hlasovali proti usnesení EP, mají v průzkumech dohromady 40%, oproti necelým 10% pro stranu Silvia Berlusconiho.

V každém případě hlasování 8. července v Evropském parlamentu ukazuje, že Deklarace o budoucnosti Evropy podepsaná 2. července patnácti stranami ze čtrnácti zemí EU odráží složení konzervativního bloku v EU. Je příznačné, že šestnáctou stranou, která má podepsat, jen aby na poslední chvíli stáhla svou podporu, je nizozemská liberální (nikoli však eurofederalistická) strana Ja21. Vůdce Ja21 nakonec odmítl podepsat konzervativní deklaraci právě kvůli maďarskému zákonu chránícímu nezletilé před LGBT propagandou.

Ke konzervativnímu bloku by se však měl přidat ještě jeden důležitý hráč: Alternativa pro Německo (AfD), která nepodepsala Prohlášení o budoucnosti Evropy, protože na rozdíl od signatářských stran je německá konzervativní strana oficiálně pro odchod z EU od zveřejnění svého volebního programu v dubnu před zářijovými parlamentními volbami.

Na otázku redakce Remix News, co si myslí o novém maďarském zákoně, poslanec Maximilian Krah, který je zahraničněpolitickým mluvčím delegace AfD v parlamentu EU, řekl:

„Maďarský zákon vyvolal v hlavním německém proudu poprask ještě předtím, než byl přeložen do němčiny. LGBTIQ a genderová ideologie je novou totalitou Západu a duhová vlajka je jejím symbolem. Pouze AfD bránila Maďarsko, za prvé proto, že jde o suverénní záležitost, a za druhé proto, že její přístup je správný. AfD Sasko předloží v regionálním parlamentu vlastní verzi maďarského zákona. Tato debata opět ukazuje, že současná EU vytváří antiEvropu a že je naléhavě zapotřebí důsledného postupu sjednoceného politického a demokratického Práva na obranu naší civilizace.“

Poslanec Evropského parlamentu Nicolas Bay, viceprezident skupiny I&D v Evropském parlamentu, pro francouzskou Národní rallye (RN) řekl:

„Tento zákon je naprosto oprávněný, protože jeho cílem je chránit děti, především zvýšením trestů za pedofilní zločiny. Těch několik málo ustanovení, která vzbudila hněv levice, má jen omezit šíření sexualizovaného obsahu ve veřejné sféře, který je stále více přítomen v televizi a ve školách, a propagandy některých LGBT lobby za transsexualitu nebo genderovou ideologii. Hysterické reakce v Bruselu a ze strany některých západních představitelů kvůli jejich údajně homofobnímu charakteru jsou falešné zprávy a jsou neopodstatněné: nejen že je vzdělávání výlučnou pravomocí členských států, ale především má Maďarsko právo nechtít ustoupit některým druhům komunitarismu a má právo chránit nevinnost dětí.“

Vůdkyně Národního shromáždění Marine Le Penová na otázku ohledně nového maďarského zákona o ochraně dětí ve francouzské veřejnoprávní rozhlasové stanici France Inter 22. června odpověděla, že je „naprosto proti jakékoli diskriminaci“, ale stále je přesvědčena, že „žádná sexualita by neměla být propagována u nezletilých“. „Nechme ty nezletilé na pokoji,“ dodala.

Španělská poslankyně za Vox Margarita de la Pisaová, která byla požádána, aby sdělila svůj názor na maďarský zákon, uvedla:

„Cílem tohoto zákona je zachovat základní právo rodičů vzdělávat své děti k sexualitě spojené s citem, láskou, pochopením odpovědnosti gest a respektem k vlastní i cizí intimitě, v souladu se závazkem k hlubokým poutům, které vytváří, dokonce schopným přivítat nový život a založit rodinu. Rozhodně se jedná o sexualitu spojenou se všemi rozměry člověka: intelektuální, fyzickou, afektivní, sociální a transcendentní. Taková vize by neměla nikoho urazit a měla by být respektována.“

De la Pisaová pokračovala: „Mnoho z nás rodičů si myslí, že způsob přenosu sexuality, založený na kritériích genderové ideologie, může dětem uškodit, protože není v souladu s jejich vývojem nebo vyspělostí. Zlehčování tohoto choulostivého a emocionálně nabitého tématu je může postrčit k situacím, na které ještě nejsou připraveni. V dětství a dospívání se rozvíjí identita osoby a vliv dospělých musí být velmi opatrný, aby nebyla ohrožena svoboda dítěte. Povzbuzování určitých způsobů chování oproti jiným je může vést k záměně s nevratnými důsledky, zejména pokud to jde ruku v ruce s farmakologickou léčbou nebo chirurgickými zákroky.“

„V žádné smlouvě není psáno, že Evropská komise má jakoukoli pravomoc ohledně vzdělávání v Maďarsku,“ uvedl ve videoprohlášení další přední politik Voxu Hermann Tertsch.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Praví konzervativci západní Evropy tleskají maďarskému zákonu na ochranu dětí

  • Díky Maďarsku za to, že EU ukazuje svou pravou tvář. Jde o diktaturu, která má ambice stát se říší, kde budou všichni poslouchat Německo. Snaha udělat z EU federální superstát je stále silnější. Jen díky lidem, jako je Orbán, si uvědomujeme, že to tak není. EU je společenstvím států, které přistoupily ke smlouvě, od které lze odstoupit.
    Nenechme si vnutit, že evropská socialistická integrace je jedinou správnou cestou.
    Nevolme ty strany, které by předaly více pravomocí do Bruselu. Nevolme strany, které nehájí zájmy těch, kteří je volí.
    EU už dávno není tím, pro co vznikla. Už nejde o hospodářskou spolupráci suverénních zemí. Jde o diktaturu, která se snaží členské státy zlomit a donutit k poslušností. Přitom činy EU jsou nesmyslné a hloupé. Draze přeplacení, nikým nevolení a nikým nechtění úředníci si přisvojují pravomoci, které jim nikdo nesvěřil.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*