Pravda vítězí. Ovšem, je li to ta pravda moje nebo naše

Pravda vítězí. Ovšem, je li to ta pravda moje nebo naše

O pravdě a jejím vítězství v dějinách by se asi daly napsat stohy knih. Jeden faraón nechal ze všech náhrobků vytlouci jménu svého předchůdce, aby prosadil svou pravdu a Caesera prošpikovali o Březnových Idách r. 44 p.n.l…

Protože si, ti spiklenci, samozřejmě mysleli, že mají pravdu a současně též prospějí své kariéře, což se ne tak úplně dařilo. Ovšem, každý římský císař měl pravdu do té doby, než ho osobní stráž proklála mečem nebo mu manželka podstrčila jed.

A tak, jak šly dějiny, „boj o pravdu“ pokračoval. Svoji pravdu měl Jan Hus, ale znamená to, že ji neměl Kostnický koncil? Já myslím, že svou pravdu, za kterou musel Hus zemřít, měl i ten koncil. Jinak by ho na smrt neposlal.

A dějiny šly dál. Nemá cenu se zastavovat u každé dějinné události. Ale měli pravdu čeští vlastenci, když chtěli samostatný stát? I o tom se dá diskutovat. A jedna z pravd řekne, že rozbití Rakouska-Uherska bylo velkou chybou, vlastně podhoubím druhé světové války.

A tak to jde neustále a furt a nemá cenu pitvat nějaké dějinné analogie. V dnešní době se „pravda, kromě kuřáckého zákona, Evy Michalákové, co podle jejího (ex?) manžela ty chlapce tloukla a dalších podružnějších věcí (2. volba prezidenta Zemana), se týká hlavně dvou podstatných věcí.

 1. Dění na Ukrajině a hlavně referování o něm
  Myslím, že každý soudný člověk musí uznat, že o před hrstky pravdy, které občas na obrazovky ČT proniknou, je toto zpravodajství naprosto jednostranné.
  Asi by se dal parafrázovat reklamní reklamní slogan Henryho Forda na vůz Tin Lizzie, neboli Plechovou Lízu, „Anycolor you like as long as it’s black.„.
  A tedy, jakýkoli Váš názor je dobrý, pokud je prokyjevský. Ty ostatní zde v ČT nemáme a neprodáváme. Jděte se s nimi, pane Vyvadile a ostatní, vycpat.
 2. Uprchlická krize
  Absolutně nechápu, proč mám já či kdokoli jiný, být z uprchlické krize nadšený. To, že přinese nějaký ekonomický užitek, je opravdu „otazné“ a myslím si, že kdyby Německo sečetlo všechny plusy a mínusy tureckých Gastarbeiterů, nemuselo by dojít ke kladným číslům.
  A to byli lidé, kteří do Německa přicházeli na sjednaná pracovní místa, což v případě současné migrační krize není ani náhodou ten případ.
 3. Televize Prima
  Takže, proč má být televize Prima vláčena bahnem a proč o ní pan Janota píše Televize Prima lže, jako když Rudé Právo tiskne?
  Pokud vím, tak nešlo o nic jiného, než o to, že se TV Prima nebude držet zavedených klišé a odvysílá o uprchlících i tu nepříjemnou pravdu.
  Takže, jestliže ČT, na povel shora, přikrašluje, proč by TV Prima nemohla přiostřit a vyrovnat ten naivní sluníčkový pohled na věc.
  A odpověď je více než jednoznačná. Protože by tím narušila monopolistický náhled na věc tak, jak jej ve svém článku, celkem velmi demagogicky, propaguje pan Janota.

http://janota.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=526223
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Pravda vítězí. Ovšem, je li to ta pravda moje nebo naše

 • Pravdu má vždy ten, který je silnější a prosadí svoji pravdu třeba i násilým nad tím slabším!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*