Pravda postavená na lži a láska na nenávisti – „dost bolo Havla!“

Pravda postavená na lži a láska na nenávisti – „dost bolo Havla!“

Tak nevím, patří idnes Bakalovi, či Babišovi? Já jen že na idnes.cz je zprávou dne to, kolik lidí uctilo památku Václava Havla. O tom, že památku Karla Kryla či Jana Palacha uctilo mnohem víc lidí, se nepsalo vůbec.

Tihle uctívači a budovatelé kultu osobnosti tím, že velebí pravdu a lásku, ale postavenou na lži a nenávisti, dělají památce Václava Havla medvědí službu. Vyvolávají totiž alergii, protože když je něčeho moc, míjí se to účinkem. Je zbytečné rozepisovat se o restitucích na míru, lžích o prezidentství pouze do prvních svobodných voleb, omluvě do Sudet, humanitárním bombardování, alkoholismu, nevěře manželce, umírající na rakovinu. Bylo toho napsáno dost a důkazů je požehnaně. Jen tato fakta transparentně vypovídají o pravé podstatě té „pravdy a lásky“ podle Havla. Pravdy postavené na lži a lásky postavené na nenávisti.

Měl jsem možnost poznat Václava Havla osobně a být mnohokrát při tom, když ostře protestoval a díky své popularitě u veřejnosti „zabránil“ Federálnímu shomáždění zakázat KSČ či přijmout mnohem tvrdší zákon o StB. Netvrdím, že vše učinil špatně, ale většinu ano. A podle mého zcela zištně a narcisticky. Navíc, při osobních setkáních kterých zpočátku, než jsem prohlédl, nebylo málo, jsem pochopil, že Václav Havel je opojen sám sebou a prezidentstvím, pro které by učinil cokoli, stejně, jak učinil v listopadu a prosinci 1989 prostřednictvím Čalfy. Jak vidno, nečetl Mňačka. Nehodlám zde vypisovat a dokládat negativní fakta o Havlovi, je jich plný internet.

Pouze si myslím, že i kdyby se po světě postavilo milion laviček po 300 tisících, i kdyby se přejmenovala všechna letiště, náměstí, ulice, školy, nezmění to nic na faktech o člověku, jehož jméno je šroubováno na domy či letiště. Dnes je na titulních stranách medií informace o tom, že celých 300 lidí uctilo v Praze památku Václava Havla. Nic proti. Jen mi připadá sprosté, že se na stejném místě na titulce neinformovalo o tom, že o něco dříve mnohem více lidí uctilo památku Jana Palacha, Karla Kryla a dalších. Navíc, oni se nezpronevěřili svým činům, slovům a ani tomuto národu, který si je, jak jak vidím, nezasloužil.

vaclav havel

Václav Havel se svými činy podle mého zpronevěřil tomu co hlásal a sliboval, včetně ukradeného hesla o pravdě a lásce. Možná to už většina národa pochopila a díky jeho zaslepeným stoupencům, budujícím kult osobnosti, pochopí i zbytek. Ale letiště Václava Havla Praha zůstane, přestože mu budeme všichni dál říkat Ruzyně. Stejně, jako jsme náměstí VŘSR v Praze Dejvicích říkali kulaťák. Dnes se jmenuje jinak a stejně je to kulaťák. No a sluníčkáři, co „argumentují“ , že Zeman je „taky“ alkoholik (a tedy přiznávají Havlův) zapomínají na to, že Zeman nerestituoval, nelhal a nezatratil tuto zemi a nedal ji v plen komunistům.

A tak si myslím, že bratři Slováci měli tehdy v Bratislavě pravdu, když skandovali „dost bolo Havla“. Ale té mediální propagandy je očividně ještě málo. Inu, majitele medií nevyměníme, cenzuře a tendenčnímu zpravodajství nezabráníme, ale o volbách to konečně snad sečteme. Veřím že ano. A až pak nám bude líp.Snad……

Je mi jasné, že nikdo po Miloši Zemanovi nic nepojmenuje. Možná je to dobře, protože zůstane v duši, což je mnohem víc, než pokud by byl přišroubovaný na nějakých tabulkách.  Miloše Zemana vnímám za čestnějšího a vlastenečtějšího prezidenta, než jakým byl Havel a přes drobné výtky mu děkuji za to, že je jaký je.

 

 

Michal Malý

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Kdyby hloupost nadnášela…

Kdyby hloupost nadnášela…

…létali by opozice, ČSSD i ústavní právníci jako holubičky… Reklama Loading... Reklama Tweet Podobné článkyPodporu…

4 Komentáře “Pravda postavená na lži a láska na nenávisti – „dost bolo Havla!“

 • Havel dostával před rokem 89 peníze pro podporu disidentů v ČR. Ty si ale nechával a prochlastal je s úzkým okruhem přátel. Tím dělal službu Komunistům. Havel se stal po roce 1989 loutkou těch, kteří by po změně režimu nemohli vládnout, ale u moci potřebovali zůstat.

 • Aby lidská paměť nebyla krátká:

  V. Havel prosinec 1989
  V. Havel: Dvacet let tvrdila oficiální komunistická propaganda, že jsem nepřítel socialismu, že chci obnovit kapitalismus a jsem ve službách světového imperialismu, d něhož přijímám bohaté dolarové výslužky, že chci být majitelem různých podniku,které naší rodině kdysi patřily.
  A já jsem tu, abych vás přesvědčil, že všechno co o mě bylo řečeno, jsou lži, protože brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím.
  Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu pouze na jedno volební období a pak bych se chtěl věnovat práci dramatika.
  Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň obyvatelstva.. sám odstoupím z funkce.
  Za svůj třetí úkol považuji podporu toho, co vede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoli důvodu hůře než ostatní.
  Žádné potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale nabízeny tem, kteří je skutečně nejvíce potřebují. Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální otřesy, ani nezaměstnanost, bezdomovci, inflaci a jiné problémy, které mají na západě. To u nás nikdy nebude. Ti z vás, kteří se obávají, se obávají zbytečně.
  Všichni chceme republiku, která bude starostlivé pečovat o to , co je zde vybudováno, o to aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány, na bohaté a chudé. Toužím po takové republice víc než kdo jiný.
  Náš stát by už nikdy nemel být přívažkem či chudým příbuzným jiného státu. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří a lžou, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor. Jsou to provokatéři.
  V. Havel prosinec 1989

  http://afinabul.blog.cz/0905/cast-i-vaclav-havel

  http://deliandiver.org/2014/11/vaclav-havel-vnitrni-nepritel.html

 • Pro Roberta Janéze:
  Aha! Takže házení bomb a vraždění lidí je humanitární povaha? Takže i holocaust Židů nebyl politickou, ale humanitární povahou.
  Havel byl jen sprostý agent vatikánsko-chazaro-zednářské-iluminátské aliance. A alkoholik byl větší, než Zeman. Zeptejte se svědků, co Havla znali. A to, že se Havel nechal zvolit komunisty, o něčem svědčí. A velkým hnusem bylo to, jak podrazil Alexandra Dubčeka, když se nechal navzdory slibu zvolit podruhé. Zkrátka lhář a podvodník. Nic víc, nic míň. A ještě citát Ctirada Mašína o Havlovi:
  „To byl kretén pěstovaný estébákem“ „To byla loutka komunistů“ Ctirad Mašín

 • Havel byl prostě jen člověk co se vezl, stejně jako miliony jiných. Ti kdo bojují za lidi vždy sklízí nenávist mocných a tuhle věc u Havla nelze pozorovat, prostě si seděl na svém úřadu a šel cestou nejmenšího odporu.
  Praví hrdinové bývají vždy zapomenuti, ale je jim to jedno jelikož to nedělají kvůli slávě.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*