Pravda o tom, jak Trump „rozděloval rodiny“ migrantů

Pravda o tom, jak Trump „rozděloval rodiny“ migrantů

Pravda o tom, jak Trump „rozděloval rodiny“ migrantů

K rozdělení rodin na hranicích dochází pouze v důsledku jedné z následujících podmínek: 1) Pokud dospělý přistěhovalec lže, že je rodičem, nebo 2) představuje hrozbu pro dítě, nebo 3) je obviněn z trestného činu, jako je nelegální vstup.

Obamova administrativa rozdělovala rodiny, někdy i do vzdálenosti tisíce kilometrů deportováním mužských přistěhovalců velkou vzdálenost od jejich místa vstupu pod programem Alien Transfer Exit Program.        

Naproti tomu, vláda Donalda Trumpa tato pravidla nezměnila, s výjimkou toho, že se nepokoušela oddělovat od sebe rodiny tisíce kilometrů – a tím, že neposkytovala „volné průchody“ pro nelegální hraniční přechody.Během Obamovy administrativy migranti, kteří prohlašovali, že jsou se svou rodinou, nebyli trestně stíháni, a to nakonec vedlo k obchodování s dětmi, zatímco více migrantů překračovalo hranice s dětmi a falešně tvrdili, že se jedná o jejich potomky.

Podle článku z National Review z 28.května:

Minulou praxí bylo poskytnout volný průchod dospělému, který byl součástí rodinné jednotky. Novou politikou Donalda Trumpa je stíhat všechny dospělé. Myšlenkou je vyslat signál, že myslíme naše zákony velmi vážně a vytvořit odstrašující prostředek proti opětovnému vstupu. (Nelegální vstup je přestupek, nelegální opětovný vstup je zločin.)

Navíc, proces „oddělování rodin“, kdy je hlava domácnosti obviněna z trestného činu, není podle zákona USA nic nového. Děti nejsou hozeni do vězení se svým otcem, pokud je obviněn z trestného činu.

To je pravda, pokud jde o jakýkoli zákon na státní nebo federální úrovni.

Pokud jde o imigraci, když je migrant obviněn z nelegálního vstupu, američtí maršálové ho vezmou do vazby.

Děti, které ho doprovázely přes hranice, jsou pak převezeny do provizorní péče.

 

(Infowars/ svobodnenoviny.eu  Donald Trump Foto: donaldjtrump.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*