Pravda o íránských jaderných záměrech

Pravda o íránských jaderných záměrech

Pokud posloucháte izraelského premiéra Netanjahua, musíte si myslet, že se jedná o otázku života a smrti, a že Izrael bude s jistotou zničen, pokud Írán nakonec dostane možnost obohacovat uran pro mírové účely. Není pochyb o tom, že mnozí íránští představitelé, v průběhu let, vyjadřovali naprostou nechuť – a dokonce i nenávist- vůči Izraeli, ale jedná se o úplně jinou věc, tvrdit, že se ve skutečnosti snaží vybudovat jadernou zbraň, s kterou zničí Izrael. Pojďme se blíže podívat na íránské jaderné záměry.

netanyahu iransky jaderny program

 

Veřejně vyjadřovaná íránská nenávist k Izraeli

Zajisté můžeme chápat, proč by se mohl Izrael obávat toho, že by Írán vlastnil jadernou zbraň. Přední Íránští představitelé již v minulosti otevřeně a nestydatě prohlásili jejich zlobu vůči sionistickému režimu. Chtete-li, dáme vám dva příklady, Ajatolláh Chameneí nazval Izrael „vzteklým a špinavým psem“, a bývalý íránský premiér Ahmadínežád, kterého můžete vidět na videu zde, vedl dav skandující „Smrt Izraeli!“. Ale to, co mnoho izraelských vůdců používá většinou jako „důkaz“, že íránské jaderné záměry jsou pro zničení Izraele, je neslavná a falešná citace „Izrael musí být vymazán z mapy.“

Falešná citace „Izrael musí být vymazán z mapy“

Lež může oběhnout půlku světa, zatímco pravda si teprve obouvá boty, abych citoval Marka Twaina. Musíme mít na paměti, že se něco nestane pravdou jen díky neustálému opakování. Ahmadínežád byl donekonečna citován údajně tvrdíc, že by měl být Izrael vymazán z mapy, ale dobře rozebraný článek Arashe Norouziho dokazuje, že se jedná o falešnou zprávu a to z několika důvodů:

1. Ahmadínežád sám cituje Ajatolláha Chomejního, otce islámské revoluce;

2. Ahmadínežád nezmínil ve své poznámce slovo Izrael;

3. Ahmadínežád použil slovo „režim“, nepoužil slovo „mapa“, ani „vymazán“;

4. Přímý překlad Ahmadínežáda, který citoval Chomejního je následující:

„Imam řekl, že tento režim okupuje Jeruzalém
 a musí zmizet ze stránek času.“

To ukazuje, že Írán chce pryč sionistický režim- aby zmizel navždy- ale neznamená to zničení židovského národa, nebo dokonce Izraele. To znamená, že chtějí, aby nadobro zmizel sionistický režim. Přesto, strach byl vystupňován za pomocí Netanjahua a jeho přátel prostřednictvím opakování této falešné zprávy „vymazat Izrael z mapy.“

 

Kteří další vysocí íránští představitelé myslí o íránských jaderných záměrech

Netanjahu byl nazýván lhářem i jinými světovými vůdci (jako i bývalým francouzským vůdcem Nocolasem Sarkozym), kteří s ním jednali. Netanjahu se buď mýlil, nebo lhal (záleží na tom, čemu uvěříte) Organizaci spojených národů. Jak moc můžeme důvěřovat jeho neustálému varování o Íránu, když ostatní vysocí izraelští představitelé vycházejí na veřejnost v rozporu s Netanjahuem, s tím, že neexistuje žádný důkaz, že Írán má v úmyslu vyvinout jaderné zbraně?

Vezměme kupříkladu generála Benny Gantze, náčelníka izraelských ozbrojených sil (IDF), který popsal íránského vůdce jako velmi rozumného člověka, a který uvedl, že Írán se ještě nerozhodl, zda chce budovat jaderné zbraně. Dokonce bývalý šéf izraelské rozvědky Mossad, Meir Degan, a další vedoucí Mossadu mnohokrát uvedli, že se domnívají, že se Írán nesnaží vyvíjet jaderné zbraně. Netanjahu zdaleka není jednotný sionista nebo židovským hlasem v otázce íránských jaderných záměrů, jak ukazuje skupina 180 vysloužilých izraelských veteránů.

Pak jsou tu odhady jiných zpravodajských orgánů. IAEA (Mezinárodní agentura pro atomovou energii), která kontrolovala Írán, nenašla žádné důkazy o výrobě jaderných bomb a potvrdila, že na zbrojní průmysl nebyl přesměrován žáden uran. Všech 16 amerických zpravodajských agentur se shodli, že Írán neusiluje o program vývoje jaderných zbraní. Zde jsou dva citáty od bývalého šéfa CIA a současného ministra obrany Leona Panetta:

„Snaží se Írán vyvinout jadernou zbraň? 
Ne, ale víme, že chtějí vyvinout jadernou způsobilost.“
„Myslím si, že Írán vyvíjí jadernou způsobilost, 
ale naše kontrarozvědka dala jasně najevo, 
že nevyvíjí jadernou zbraň.

Kdo by měl s největší pravděpodobností znát pravdu o íránských jaderných záměrech – izraelští politici nebo izraelští a jiní zpravodajští agenti?

Co tvrdí Írán o jejich jaderných záměrech

Musíme si také vyslechnout verzi íránského příběhu. Íránští politici shodně uvedli, že nemají v úmyslu útočit na žádnou zemi; a toto prohlášení nese velkou váhu vzhledem k tomu, že Írán byl relativně klidná země, ve své novodobé historii. Íránský nejvyšší vůdce Alí Chameneí vydal prohlášení fatwa zakazující vývoj atomové bomby.

Další body, které naznačují, že íránské jaderné záměry jsou mírové je to, že Juan Cole poukázal na to, že Írán snížil svou zásobu nízko obohaceného uranu na 19,75%, převádějíc jej na desky pro pohonné hmoty lékařského reaktoru (což je to, co Írán celou dobu tvrdí).

 

Kdo chce spíše spustit třetí světovou válku – Írán nebo Izrael?

 

Vzhledem k tomu, že existují významné důkazy (viz zde a zde), že Izrael (spolu s USA a Velkou Británii) financují a podporují Islámská stát (IS, ISIS, ISIL), a že IS vytváří naprostý spor mezi muslimskými zeměmi, dovoluji si tvrdit, že Rothschildův sionistický režim Izraele je mnohem větší hrozbou pro světový mír, než je Írán. Kromě toho, proč svět toleruje takové nehorázné pokrytectví ze strany USA a Izraele ve snaze zastavit íránský jaderný program? Výchozím bodem této skutečnosti je, že USA jsou zdaleka nejvíce agresivní země na zemském povrchu, která skrytě nebo otevřeně napadla, podnikla invazi nebo rozvrátila více než 50 zemí ve své historii americké agrese – a USA je jedinou zemí na planetě, která shodila dvě jaderné bomby na svého nepřítele! Írán na druhé straně ve své historii nezaútočil, ani nepodnikl invazi do žádné jiné země.

Doufejme, že dost lidí ví, že íránské jaderné záměry jsou mírové, a nenechají svět vtáhnout do třetí světové války.

FA/ redakce svobodnenoviny.eu

Zdroje:

http://www.globalresearch.ca/israel-wiped-off-the-map-the-rumor-of-the-century-fabricated-by-the-us-media-to-justify-an-all-out-war-on-iran/21188
http://sputniknews.com/us/20150223/1018653276.html
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/iran/9226617/Iran-has-not-yet-decided-whether-to-build-nuclear-weapon.html
http://www.jpost.com/Arab-Israeli-Conflict/Report-Leaked-intelligence-document-shows-Mossad-didnt-think-Iran-sought-nuclear-weapon-391902
http://www.washingtonpost.com/world/middle_east/israeli-security-veterans-speak-out-against-netanyahu-speech/2015/03/01/d6300530-c02c-11e4-a188-8e4971d37a8d_story.html?hpid=z1
http://fcnl.org/issues/iran/us_israeli_intelligence_officials_iran_is_not_pursuing_nuclear_weapons/
http://www.juancole.com/2012/03/khamenei-takes-control-forbids-nuclear-bomb.html
http://www.juancole.com/2012/09/top-myths-about-irans-nuclear-enrichment-program.html
http://www.globalresearch.ca/un-report-israel-supports-syrian-al-qaeda-rebels-including-the-islamic-state-isis/5429363
http://www.washingtonsblog.com/2014/09/turkey-israel-directly-supporting-isis-al-qaeda-syria.html

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*