Pravda o cigaretách o které nemáte vědět.

Pravda o cigaretách o které nemáte vědět.

Moderní cigarety obsahují neuvěřitelných 600 složek, což znamená více než 4000 chemikálií.

Kromě známých toxických složek obsažených v cigaretách, jako je dehet a nikotin, mnoho lidí překvapí, že cigarety obsahují mnoho dalších vysoce toxických látek, jako je například formaldehyd, amoniak, kyanovodík, arsen, DDT, butan, aceton, oxid uhelnatý, a dokonce i kadmium.

Věděli jste, že Národní institut pro zneužívání drog odhaduje, že jen ve Spojených státech je kouření zodpovědné za více než 400.000 úmrtí ročně, a že do roku 2030 bude v celosvětovém měřítku odhadem 10 miliónů úmrtí ročně v souvislosti s kouřením?

cigarety

Není žádným překvapení, že tento chemický koktejl je zodpovědný za tolik úmrtí v důsledku dvou předních zabijáků ve Spojených státech: kardiovaskulární choroby a rakovina.

Existují však i další zdravotní problémy, které jsou také spojené s kouřením a vystavení pasivnímu kouření, jako jsou nemoci páteře a kloubů.

Vzhledem k tomu, že kouření snižuje schopnost krve vázat kyslík, tělo to kompenzuje zvýšenou srdeční frekvencí a zvýšeným krevním tlakem, což nakonec vede ke špatnému oběhu.

Se špatným krevním oběhem přichází pokles schopnosti cév „přivést živiny do živých tkání, které zahrnují kosti a disky páteře.

Dlouhodobé kouření může ohrozit kosti a klouby, fyziologii, schopnost těla léčit se ze zranění a nedostatek výživy pro obratle, z nichž všechny mohou v konečném důsledku vést k chronické bolesti až ztrátě pohyblivosti.

Existuje i pozitivní stránka

Pozitivní je, vzhledem k odolnosti lidského těla, že škodlivé účinky kouření mohou být obráceny. Když jedinec přestane kouřit, léčivé účinky okamžitě začnou.

Během krátké doby se sníží krevní tlak a srdeční frekvence a tělo se normalizuje. Během krátké doby se sníží nebezpečné úrovně oxidu uhelnatého a nakonec jsou jeho úrovně nezjistitelné.

Postupně začíná klesat zanícení jak v celém těle cirkuluje více kyslíku, a dokonce i plíce mohou do určité míry léčit na základě počtu let, kterých osoba kouřila.

Statistiky ukazují, že poté, co osoba přestane kouřit po deseti až patnácti letech, riziko vzniku rakoviny plic klesá na úroveň člověka, který nikdy nekouřil.

Jsou nové elektronické cigarety dobrou náhražkou za klasické cigarety?

Poslední německý výzkum říká, že ne. Bez ohlednu na skutečnost, že elektronické cigarety obsahují méně škodlivých látek, bylo zjištěno, že po pěti minutách kouření této alternativní cigarety, se podstatně zvýší známky zúžení dýchacích cest a zvýší riziko vzniku zánětů.

Kromě toho, i když e-cigarety produkují podstatně méně ultra-jemných částic, než klasické cigarety, když jsou kouřeny uvnitř místnosti, částice které jsou emitované se hromadí a mohou mít vliv na uživatele, podobně jako při dlouhodobém kontaktu s umělým osvěžovačem vzduchu.

Ačkoli náhrada těchto látek a nikotinu jsou reálnými možnostmi, které vám mohou pomoci přestat kouřit, nejsou bez rizika a vedlejších účinků.

 

HAF/ Tomas Daleko
 
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Pravda o cigaretách o které nemáte vědět.

 • libi se mi jak ti zavislaci na cigaretach si dokazi kvuli sve zavislosti hned vse obhajit ze to neni pravda protoze je to v rozporu s jejich zavislosti cim drive si priznate zavislost tim drive muzete zacit bojovat s temito lzi ktere nalhavate sobe lidi okolo vas nezajima ze kourite pokud je neobtezujete smradem a to ze dokazete si to obhajit je to jako alkoholik ten si taky vzdy obhaji ze je to prece jen par pivek ci panaku a to mu nic neudela 😀 a nejlepsi je ze veri pruzkumum ktere zadavaji firmy co vyrabi cigarety lekarum 😀 jo ti urcite pro prachy nereknou ze cigo leci raka zijte dal ve svem snu a palte 60tku denne at uz chcipnete a mame tady vice cerstveho vzduchu a mensi naklady na zdravotnictvi

 • · Edit

  mě by zajímalo,když tedy tak všichni brojí proti kouření,co je škodlivý víc-kouření,nebo dýchání výfukových plynů z aut???Jsem kuřák,ale i kdybych nebyl,žiji ve velkým městě a jen se projít po ulici a dýchat ty exhalace to je taky něco,a brutal je to v zimě,když každej tůruje auto než se mu zahřeje motor-nekuřáci často protestují,že jim cigaretama srdíme pod nos a nutíme je to dýchat,ale když nekuřák startuje auto a mě to hůlí a smrdí pod nos a jen díky tomu,aby si on svezl prdel někam do kanclu,neomezuje tím on mě?-a podle mě ty výfukový plyny škodí stokrát víc-tak kdy se proti tomuto ozve nějakej velkej zastánce lidskýho zdraví???A ještě jedna věc-na netu jsem viděl foto plic nekuřáka žijícího v Sydney v Austrálii a vedle foto plic nekuřáka žijícího kdesi v buši daleko od města taktéž z Austrálie-ten z toho Sydney je měl černý a zanešený víc než horník-jak je to možný když nekouřil a pokud vím Sydney patří k zdravějším městův víc než třeba ty naše???Kde je zdravotnická lobby?????Tak ať jdou všichni tady s těma kecama do prdele.Patřím ke generaci,kterou stát sice kouřit nenaučil,ale minimálně mě v tom všudypřítomnýma reklamama na Camel,Malrlboro,Lucky strike nebo třeba Sparta nebo Petra velice podporoval-a o pár let později ten stejnej stát mě bude zakazovat,abych si zapálil třeba na ulici????

 • Tabáková spiknutí
  The Tobacco Conspiration

  ZEMĚ: Francie / Kanada
  ROK: 2006
  DÉLKA: 52 minut
  REŽIE: Nadia Collot
  JAZYK: čeština
  TITULKY: ne
  Každý rok umírá na světě pět milionů lidí na následky kouření. Denně tedy zemře na 30 000 kuřáků. Ve 20. století zemřelo sto milionů kuřáků, a pokud se tento trend nezmění, tak v našem 21. století jich zemře celá miliarda. Jde o pandemii, které se lidstvo dobrovolně vystavuje a jež je zdrojem přímo pohádkových příjmů několika velkých světových tabákových firem. Vydělávají miliardy na na ničení zdraví miliard lidí – kuřáků i nekuřáků. Tabákové koncerny se v USA a západní Evropě už více než před padesáti lety sjednotily v postupu vůči veřejnému mínění. Spojování kouření a výskytu rakoviny ignorovaly, i když si tohoto faktu byly vědomy, a veřejnost zahrnuly svádivou reklamou. Větší problémy jim nastaly v 90. letech 20. století, kdy 46 států USA podalo společnou žalobu na tabákový průmysl ve věci ohrožování zdraví lidu. Velká protitabáková kampaň se rozjela také v západní Evropě. Na to reagovaly koncerny stylem „mrtvého brouka“ a přesměrováním přímé reklamy na sponzorování různých sportovních a kulturních akcí. Největší aktivitu projevily na nových trzích ve východní Evropě a ve státech Afriky a Asie, kde regulace kouření je takřka nulová.

  Přehrát film Tabáková spiknutí

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*