Pravda o chemickém útoku v Sýrii a nehorázné lži médií

Pravda o chemickém útoku v Sýrii a nehorázné lži médií

Syrský náměstek ministra zahraniční Faisal Mekdad potvrdil, že syrská vláda předala Organizaci pro zákaz chemických zbraní a Radě bezpečnosti OSN potřebnou dokumentaci a zprávu, které prokazují, že chemické látky, které byly použity při posledním chemickém útoku na vesnici Khan Sheikhoun v provincii Idlib, byly ve skutečnosti drženy a uskladněny teroristickou skupinou operující v této oblasti.

Mekdad uvedl, že zprávy v médiích, obklopující události, byly použity jako nástroj na zkreslení a zfalšování skutkového stavu a upozornil, že Sýrie splnila všechny závazky vůči Organizaci pro zákaz chemických zbraní, která již vše prověřila.

Mekdad zároveň popřel, že by syrská armáda měla chemické zbraně  a dodal: „Armáda nikdy nepoužila takové zbraně, a to i v těch nejintenzivnějších a nejdůležitějších bojích s teroristickými skupinami,“ a zároveň připomněl, že Staffan de Mistura, zvláštní vyslanec OSN v Sýrii, jednal v souladu s jeho úlohou a neutrálně přiblížil tuto situaci.

Mekdad také zdůraznil, že Sýrie důrazně odsuzuje útoky na Khan Sheikhoun, které provedly ozbrojené teroristické skupiny a jejich příznivci operující v této oblasti a vyzval mezinárodní společenství, aby zodpovídalo z těchto útoků stranu, která je doopravdy vinna. Náměstek rovněž vyjádřil obavy, že středeční konference o syrské otázce v Bruselu mohla být použita jako prostředek k šíření nehorázných lží a obvinění proti Sýrii.

Náměstek syrského ministra zahraničí dále uvedl, že oblast, kde došlo k chemickému útoku, je pod úplnou kontrolou teroristických skupin a že útoky jsou samozřejmě práce těchto skupin a jejich asistentů a příznivců, kteří se nachází v Británii, Francii, Turecku a Saúdské Arábii a zdůraznil, že takzvaná „syrská opozice“, která sama o sobě odmítla hrát svou roli při obnově míru a stability v Sýrii, se nyní snaží vyvinout tlak na syrskou vládu takovými provokacemi.

Náměstek ministra zahraničí hovořil o zprávách o chemickém útoku v syrské vesnici Khan Sheikhoun, která se nachází v syrské provincii Idlib. Téměř 60 lidí, včetně mnoha dětí, bylo jedovatými látkami zabito. Navzdory neexistujícím důkazům, a skutečnosti, že ve vesnici Khan Sheikhoun nedošlo k žádným leteckým náletům, islamisté a korporátní tisk obvinili z útoku syrskou a ruskou stranu.

 

Pořád stejná píseň, ale lidé nejsou tak hloupí, jak si média hlavního proudu myslí!!

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Foto: Twitter)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Pravda o chemickém útoku v Sýrii a nehorázné lži médií

  • · Edit

    to se USA vůbec nepovedlo. Lidi nejsou blbí a prokoukli to okamžitě. Je to pěkný svinstvo. Zdraví Barny

  • Nevim, jestli to neni hoax, ale cetl jsem v zahr. tisku, ze USA hledaly jakoukoliv moznost, aby mohly zahajit bombardovani Syrie. Tu jim mela zaridit CIA, ktera pomoci nepratelu Syrie transportovala bojovy plyn ze zasob Gaddafiho do Syrie a teroriste tam provedli utok. Pred tim samozrejme Obama rekl, ze pouziti plynu bude znamenat bombardovani Syrie americkou armadou. K nemu ovsem nedoslo, odpor ve svete byl prilis veliky a dukazy proti Assadovi zadne. Ten plyn tam ale zrejme stale je a muze byt nasazen bud teroristy nebo uvolnen pri bombardovani skladu.

  • Komu by takovy utok pomohl? USA: Ano, stale se snazi nahradit Assada svou loutkou. Opozici: Chce znemoznit Assada, udelat z neho vyvrhele. Assadovi: Proc by mel zabijet vlastni lidi? To nema logiku!
    Jestlize je to uzemi pod kontrolou teroristu, tak je to snad jasne. Cekali, az zacne bombardovani a pak otevreli plyn. Tyhle false flaggs hraji vsichni, USA, hraly ho Soveti za Brezneva, hraji ho teroristi a jeji pomocnici, kterych je tam vsude plno.
    Zaverem dve dulezite veci: Vzdycky to odnesou civiliste a deti, protoze nemaji ochranu proti teroristum, vyzbrojenym USA a Arabskymi staty. Zapadni koalice bez jakychkoliv dukazu uz odsuzuje a chce potrestani Assada sankcemi! Zda se, ze hlavni vinik je tedy zapad a jeho politika k odstraneni Assada. Chteli to hodit na Rusy, ale ve vzduchu byla jenom syrska letadla. Nepodarilo se. Priste bude zase utok na deti a ubohe civilisty v zajmu zlocinneho zapadu, jehoz jsme spojenci.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*