Praque Pride… ?

Praque Pride… ?

Téměř trapný ideologický spor mezi Západem a Ruskem je veden o vztah k homosexuálům a lesbičkám. Tak jako vždy je samozřejmě účelový. Západu nevadí, že vztahy homosexuálů stejně tak kategoricky odmítají představitelé „nové“ Ukrajiny, zejména Jaceňuk a spol, stejně jako představitelé téměř celé reprezentace Polska.  Když Obama,  nevím už o koho se jednalo, prosazoval lesbickou sportovkyni při olympiádě v Soči jako symbol odporu proti Putinovi, myslel jsem si, že se fakt zbláznil. Takhle má uvažovat hlava údajné světové velmoci č. 1 ? To je prostě bez komentáře.

Nic proti homosexuálům. A to do slova a do písmene. Nikdo nikdy ode mě ani mezi přáteli a v soukromí,  nemohl slyšet jakékoliv pejorativní označení těchto lidí s jinou orientací. Nejen to : Vím, že mnozí z nich  kompenzují tuto zvláštnost vynikajícími výsledky v lidské aktivitě. Jsou výbornými umělci, politology a i politiky. Je pravda, že jsou přece jenom až překvapivě netolerantní : Putna, Haider, de Wilders…Ale jiní jsou tolerance sama : Mezi mými  známými je jeden lékař, dva redakoři. A jsou to lidé nosní.

Co není nosné je exhibicionismus, který se během těchto demonstrací se projevuje. Ti lidé přece nežijí ve společnosti, která by je utlačovala. Naopak demonstrace, často polooděných , líbajících se homosexuálů i u tolerantní části společnosti musí vzbuzovat rozpaky, údiv a obracet se proti autorům těchto pochodů.

Prague pride Foto : praguepride.cz
Prague pride Foto : praguepride.cz

Věci je třeba nahlížet s nadhledem. Nechci být spojen s katolíky a lidovci typu Bělobrádka a spol. Ten, svým obdivem ke skupině Orlík je poslední, kdo by v Česku měl mluvit o morálce…


A už vůbec by bylo pro mně nepřijatelné násilné řešení našich ultras.

Přesto by se tyto trapnosti konat neměli a řeknu to asi takto:

Jestliže Západ v těchto podivných hrátkách vidí svou přednost a pokrokovost, pak to ukazuje, že je u konce svého potenciálu a nic  skutečně hodnotného už lidstvu nabídnout neumí.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*