Pozvání na konferenci „Stát a ochrana zvířat“

Pozvání na konferenci „Stát a ochrana zvířat“

Zvu Vás na mezinárodní konferenci „Stát a ochrana zvířat“, která se koná tento čtvrtek 22. května v Senátu.  

„I přes zlepšující se právní ochranu zvířat stále dochází k neuvěřitelným excesům. Množírny, kde jsou psi chováni v otřesných podmínkách a jen kvůli zisku množeni mezi sebou, dokud totálním vyčerpáním, hladem nebo jiným týráním nepojdou, jsou jen špičkou ledovce. Role státu v ochraně zvířat je naprosto nezastupitelná a podle mého názoru by měla být do budoucna posílena. Potřebujeme systémové, legislativně zakotvené řešení,“ zdůrazňuje místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, pod jejíž patronací se konference koná.

stat_a_ochrana_zvirat

Konference bude zahájena v 10:00 v Senátu Parlamentu ČR a vystoupí na ní řada odborníků a osobností z ČR i ze zahraničí, například prezidentka a zakladatelka Nadace na ochranu zvířat Marcela Lund, známá právnička a ochránkyně zvířat Klára Long Slámová, Zbyněk Semerád ze Státní veterinární správy (Odbor ochrany zdraví a pohody zvířat) a řada dalších.

Dopoledne: Právo

Dopoledne se bude řešit právní problematika ochrany zvířat – definice útulků (Kateřina Klasnová), týrání z hlediska trestního zákona (Klára Long Slámová), srovnání s evropskou legislativou (Pavel Poc) a jiná související témata.

Odpoledne: Množírny a pašování zvířat z ČR

Odpolední blok zahájí diskuse o praktických zkušenostech z útulků a poté se bude mluvit především o smutném primátu ČR v množení a pašování psů a koček – toto téma už delší dobu pozorně sleduje veterinářka Martina Načeradská. Bohužel, cizí instituce mají v tomto případě více informací než české státní orgány, také proto za zahraniční ochránce zvířat promluví hosté z Belgie, Německa, Španělska a z Francie.

Smutný symbol akce: Fanda

K uspořádání konference inspiroval organizátory kromě řady jiných smutných příběhů také pejsek Fanda, kříženec staforda (na připojené fotce), který prožil dlouhých šest let v útulku, aniž se dočkal skutečného domova a milující rodiny. Bohužel se nedožil ani samotné konference – umřel letos 19. února. „Zůstávají zde další, kteří potřebují pomoci a náš zájem,“ komentovala tehdy smutnou zprávu místopředsedkyně Senátu M. Horská.

Živý přenos

Konferenci bude možno sledovat živě na webu Senátu. Tamtéž najdete podrobný program konference: http://www.senat.cz/program_konference_stat_a_ochrana_zvirat_2.pdf

Kateřina Kašparová
moderátorka konference
http://web.svobodni.cz/

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*