Požárníci museli po útoku migrantů ve švédské no-go zóně nechat shořel dům do základu

Požárníci museli po útoku migrantů ve švédské no-go zóně nechat shořel dům do základu

Požárníci v jižním švédském městě Malmö byli nuceni nechat budovu spálit do základu poté, co byli násilně napadeni místními obyvateli, kteří na ně házeli skleněné láhve.      

Požár, který se objevil na předměstí města Kroksback, původně začal poté, co byla na parkovišti kolem 9:00 zapálena dvě auta. Policie a požárníci byli zavoláni a dorazily na místo krátce poté, když začal další požár v nedaleké budově na ulici Sörbäcksgatan, informovala policie v tiskové zprávě.      

Když se hasiči pokoušeli uhasit druhý požár, byli na ně a na jejich vozidla házeny skleněné láhve. Tento útok donutil hasiče, aby požár nechali být, což způsobilo, že budova byla spálena do základu.

Policisté, kteří přišli na místo, byla také napadeni skleněnými láhvemi, ačkoli policejní zpráva neupřesňuje, jaká škoda byla způsobena jejich vozidlům, nebo zda došlo k nějakému zranění pracovníků záchranné služby.

Orgány také uvedly, že nevědí, zda existuje nějaká souvislost mezi oběma požáry, ačkoli se předpokládá, že byly způsobeny žhářstvím.

K útokům na personál záchranných služeb ve Švédsku dochází poměrně často v určitých oblastech, které jsou celosvětově označovány za „no-go zóny“. V některých z obytných předměstí s velkým počtem migrantů, jako jsou Husby, Tensta a Rinkeby a Stockholm, byli policisté, hasiči a zdravotničtí pracovníci napadáni při více příležitostech.

Situace se v některých oblastech stala tak špatnou, že zdravotnické unie požádaly, aby byly zdravotníkům pracujícím v problémových oblastech poskytovány neprůstřelné vesty.

Některé z násilností proti pracovníkům záchranné služby byly dokonce zachyceny na kameru. Dramatické záběry původně vysílané v roce 2015 ukázaly, jak je napadána policie v několika no-go zónách a místní obyvatelé policii říkají: „Zde tomu nešéfujete“.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*