Poslední slova francouzského ministra: Naší největší obavou je, že salafisti vyhrají další volby

Poslední slova francouzského ministra: Naší největší obavou je, že salafisti vyhrají další volby

Bývalá novinářka Patricia Balmeová odhalila kanálu CNEWS, co jí řekl při soukromé snídani bývalý francouzský ministr vnitra Gerard Collomb tři týdny předtím, než opustil úřad.    V televizní debatě o islamizaci na oddělení Seine-Saint-Denis, paní Balmeová šokovala veřejnost tím, že v podstatě změnila Houellebecquehovu fikci „Submission“ (v níž Mohammed Ben Abbes, islámský kandidát, vyhrál francouzské prezidentské volby) na realitu.

„Měla jsem štěstí, že jsem snídala s Gerardem Collombem tři týdny před jeho odchodem a on skutečně považoval za nesnesitelné, že se veřejní činitelé a zákonodárci nezajímají o tuto záležitost (islamizaci Seine-Saint-Denis).

Poté citovala jeho slova: „To, čeho se nejvíce obáváme, je, že po příštích obecních volbách budeme mít salafistické starosty.“

Tyto informace byly uchovány před francouzskou veřejností, přestože Gerard Collomb naznačil podobný scénář během svého rozlučkového projevu.

„Šel jsem do všech problémových předměstí, situace je tam velmi degradována. Žijeme dnes vedle sebe a vždycky jsem to říkal, obávám se, že zítra budeme muset žít tváří v tvář,“ řekl Collomb před téměř třemi týdny.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*