Poslanec levicové strany vyzývá Švédy, aby ukrývali nelegální migranty připravené k deportaci

Poslanec levicové strany vyzývá Švédy, aby ukrývali nelegální migranty připravené k deportaci

Poslanec švédské levicové strany Daniel Riazat vyzval Švédy, aby úmyslně ukrývali nelegální migranty a falešné žadatele o azyl připravené k deportaci.

Pan Riazat učinil toto prohlášení v reakci na incident, ke kterému došlo ve škole ve středním Švédsku, kde byl policistou odvezen student kvůli jeho nařízenému příkazu k deportaci, píše deník Nyheter Idag.„Můj vzkaz pro všechny, kteří mohou: ukryjte uprchlíka. Pokud se stane ilegálním. Ukryjte dva! Nazývá se to civilní odvaha a humanita!“ Napsal Riazat na sociální síti Facebook.

„Neměly by se děti ve škole cítit bezpečně? Co je to sakra s vámi nechutní lidé, kteří si dokonce dokážou představit spolupracovat s policií k vyhoštění studenta?“ Řekl Riazat.

Tento sentiment není prvním kontroverzním prohlášením, které Riazat učinil v posledních letech. V roce 2018 svalil vinu za řadu zapálených automobilů ve Västra Frölunda v Gothenburguna na krajní pravici.

„Noční události s maskovanými muži, kteří zapalovali velké množství vozidel měsíc před volbami, byly dobře organizované. Nepřekvapilo by mě, kdyby byli nějakým způsobem připojeni ke krajní pravici,“ řekl.

Na otázku, co ho přimělo si myslet, že za útokem byli pravicoví extremisté, nedokázal odpovědět a uvedl: „Řekl jsem, že by mě to nepřekvapilo.“

Jeho příspěvek na sociální síti se objevil jen několik týdnů poté, co byl bývalý politik sociální demokracie zatčen za údajnou pomoc při nelegálním pašování migrantů do Švédska.

Rashad Alasaad pocházející ze Sýrie byl předmětem vyšetřování švédských novin Expressen, které odhalily, že si za pasy účtoval 3 000 EUR za dospělé a 2 000 za děti, aby jim pomohl dostat se do Švédska.

K jeho zatčení došlo asi rok poté, co byl švédský novinář Fredrik Önnevall usvědčen z pašování lidí. V roce 2014 Önnevall spolu s dalšími třemi pomohl propašovat 15letého syrského chlapce z Řecka.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Poslanec levicové strany vyzývá Švédy, aby ukrývali nelegální migranty připravené k deportaci

  • · Edit

    to je kriminální čin, pokud je Švédsko právním státem, musí být tento psychopat odsouzen
    nebude 🙂

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*