Poslanec AfD: „Islám patří Merkelové, ale ona nepatří Německu“

Poslanec AfD: „Islám patří Merkelové, ale ona nepatří Německu“

Alternativa pro Německo (AfD), strana známá pro svůj tvrdý postoj k přistěhovalectví, vyzývá k ukončení politiky otevřených dveří země od jejího založení v roce 2015. Její poslední pokus zastavit zločiny související s migranty následoval po notoricky známé vraždě německého občana v Chemnitzu, údajně dvěma migranty z Iráku s Sýrie.

Zástupce strany AfD v německém Bundestagu Gottfried Curio předložil žádost vládě, aby bylo omezeno šíření některých pasáží z Koránu, které údajně umožňují zločiny, jako zabití ze cti, nucené manželství a fyzické zneužívání žen. Curio věří, že islámská klíčová náboženská kniha „ideologicky legitimizuje páchání zločinů“ ve svém textu.Německý zákonodárce vytáhl několik citátů z Koránu, aby svůj názor dokázal:

„Ženy jsou pro vás pole. Jděte k nim, kdykoli budete chtít […] Alláh proklel nevěřící a připravil oheň, aby je mohl spálit […] Nevěřící jsou nejhorší ze všech bytostí, horší než dobytek.“

Na základě toho AfD požádala, aby vláda zakázala některé ustanovení náboženské knihy a prohlásila, že islám a šaría jsou neslučitelné se zásadami právního státu. Curio uvedl, že požadavky strany nejsou v rozporu s ustanovením německé ústavy o ochraně svobody náboženského vyznání, neboť tato svoboda nejsou ospravedlněním pro porušování zákona „polygamií, dětskými a nucenými sňatky, vraždění ze cti a stínáním.“

Na závěr svého projevu se Curio obrátil na německou kancléřku Angelu Merkelovou a řekl jí, že je odpovědná za nárůst zločinů spojených s tímto náboženstvím v zemi.

„Každodenní útoky nožem, noční můry pro ženy a Židy, šikanování německých studentů, rozšiřování no-go zón – tyto věci před Merkelovou neexistovaly. Pokud se Merkelová domnívá, že islám je součástí Německa, my říkáme: Islám patří Merkelové, ale Merkelová již nepatří Německu,“ uvedl.

Alternativa pro Německo je pravicová strana, která se postavila proti politice otevřených dveří Angely Merkelové, která počátkem roku 2015 umožnila velký příliv migrantů z Blízkého východu. AfD se domnívá, že neregistrovaní migranti stojí za rostoucí úrovni zločinu v německých městech. Strana podpořila protesty proti migrantům, které se konaly v srpnu až září 2018 v Chemnitzu, po vraždě místního tesaře, kterou měly údajně na svědomí dva migranti.

Reakce na žádost o AfD

Jiné strany Bundestagu návrh AfD nepodpořily. Politik CDU Patrick Sensburg žádost Curia kritizoval jako „nedbalou a nepřesnou“. Sensburg poznamenal, že politik AfD nezohlednil, že islám má různé formy, ale místo toho neopodstatněně zobecnil celé náboženství.

„To by bylo jako říkat AfD: Vy jste všichni pravicoví extremisté. To není pravda,“ dodal.

Politik FDP Jürgen Martens poznamenal, že prokázání něčího tvrzení použitím 1 500 let staré knihy není nejlepší praxí. Vzpomněl si také na několik citátů z Bible, které podle něj mohou také vypadat jako vyzývání ke špatnému chování v moderní společnosti.

„Takto praví Hospodin: Hle, já přivedu neštěstí do tvého domu a vezmu vaše ženy před vašima očima a dám je tvému bližnímu […] Jestliže muž leží s mužem jako se ženou, oba spáchali ohavnost, musí být usmrceni,“ uvedl zákonodárce.

Zástupce levicové strany v Bundestagu Friedrich Straetmanns připomněl, že za posledních dvacet let byly odhaleny řady neústavních muslimských skupin a byly úspěšně rozpuštěny s využitím stávajících právních předpisů. Také odsoudil tvrzení AfD, že je jejich žádost legitimní a připomněl, že čtvrtý článek německé ústavy ukládá, že svoboda náboženství je neodcizitelným právem.

Po hodinách dlouhé debaty byla žádost AfD přesměrována do Bundestagova právního výboru pro další prošetření. Pravicová strana ujišťuje, že se bude nadále vracet v Bundestagu k otázce islámu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*