Porošenko zakázal ruským státním příslušníkům a společnostem vlastnit sdělovací prostředky na Ukrajině

Porošenko zakázal ruským státním příslušníkům a společnostem vlastnit sdělovací prostředky na Ukrajině

Ukrajinský prezident Petro Porošenko ve čtvrtek podepsal zákon o transparentnosti médií, který zakazuje ruským státním příslušníkům a společnostem vlastnit na Ukrajině jakékoliv sdělovací prostředky, uvedla ve čtvrtek prezidentská tisková služba.

Dne 3. září, Nejvyšší rada (parlament), přijala návrh příslušného zákona ve druhém čtení.

Od této chvíle, právnické a fyzické osoby zapsané v pobřežních oblastech; osoby bez státní příslušnosti; právnické a fyzické osoby, které jsou rezidenty země označené jako agresor nebo okupant, jakož i právnické osoby, které jsou jejími akcionáři, budou mít zakázáno vytvářet sdělovací prostředky, podílet se na práci televizních a rozhlasových společností a být poskytovateli programů.

novinari

„Média budou nyní povinna zveřejňovat informace o jejich vlastnících na oficiálních internetových stránkách, a předat je národní televizi a Radě rozhlasu,“ uvedla Viktoria Sumarová, šéfka komise Rady pro svobodu projevu a informační politiky.

Zákon byl přijat jako součást akčního plánu k implementování závazků Ukrajiny vyplývajících z jejího členství v Evropské unii, vysvětluje poznámka v zákonu.

 

 

TASS/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*