Pořady o vaření netáhnou. Přichází rytíři odhalující fake news. Po ČT Kachny Hezuckého!

Pořady o vaření netáhnou. Přichází rytíři odhalující fake news. Po ČT Kachny Hezuckého!

Jsem klidný. Z poloviny máme vyhráno! Ruské a čínské lži nás nezblbnou. Po „zábavné soutěži“ odhalující „fake news“ z produkce ČT přijde v rámci zvýšení mediální gramotnosti další pořad: Kachny Patrika Hezuckého. Nás nedostanou!Po České televizi, která na podzim ohlásila novou vzdělávací „zábavnou soutěž“ odhalující „fake news“ s Alešem Hámou a Halinou Pawlowskou coby lídry soutěžících týmu, se na zlepšení mediální gramotnosti u nás chce podílet i rozhlasový moderátor Patrik Hezucký. V srpnu spustí podle serveru MAM internetový pořad “Kachny Patrika Hezuckého”.

Pořad si bude brát na paškál konkrétní ukázky falešných zpráv a rozebírat je. “Cílem je diváky nejen pobavit, ale i edukovat. Chceme jim ukázat, že ověřování informací a kritické myšlení má smysl,” uvedl Jan Perout z produkce Bumerang Film. Z pořadu by si diváci podle MAMu měli odnést i povědomí o tom, co jsou to informační weby, co znamená hoax, jak rozeznat řetězové e-maily či kde si ověřit pravdivost informací.

Stejně jako u bezpochyby vyváženého, nezaujatého a objektivního „zábavného pořadu“ To se vi z produkce ČT se erudovaného pořadu pana Hezuckého nemůžu dočkat. Zdá se, že pořady o vaření nahradí v blízké době pořady o rozpoznávání „fake news“. Tož vzdělávat zaprděné, k mainstramovým médiím a politice (EU) skeptické Čechy, Moravany a Slezany, zejména z vesnic a maloměst (hrdě se hlásím!), staré a nevzdělané je třeba! A ty řetězové maily, co ovlivnily půlku republiky při prezidentské volbě? Děs a hrůza! Když mi je babička ukázala, aj já jsem se ovlivnil… A to je co říct!

To by bylo, abychom nezobali pravdu z České televize! A měli nějaké nedůstojné a neuvědomělé vize! Ven z hoax/fake news/dezinformační krize!

Nedávný blog k ČT k pořadu zde: ČT uvede soutěž s odhalováním fake news. Levný pořad, ne? Vlastních materiálů mají mraky
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Pořady o vaření netáhnou. Přichází rytíři odhalující fake news. Po ČT Kachny Hezuckého!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*