Poradkyně vlády Spojeného království tvrdí, že povinné nošení roušek by mělo být navždy

Poradkyně vlády Spojeného království tvrdí, že povinné nošení roušek by mělo být navždy

Poradkyně britské vlády a bývalá členka komunistické strany Susan Michieová říká, že mandáty v podobě roušek a společenské distancování by měly pokračovat „navěky“ a že by si lidé měli osvojit podobné chování, jako tomu bylo u bezpečnostních pásů.

Michieová, kteáý je profesorkou zdravotnické psychologie na UCL a přední členkou SAGE, řekla, že taková kontrolní opatření by se měla stát součástí „běžného“ rutinního chování lidí.

Vakcíny jsou skutečně důležitou součástí kontroly pandemie, ale je to jen jedna část. [A] testovací, sledovací a izolační systém, [jakož i] hraniční kontroly, jsou opravdu zásadní. A třetí věcí je chování lidí. Tedy chování společenského distancování se, ujišťování se, že je dobře větráno [když jste uvnitř], nebo když není, nošení obličejových roušek a [udržování] hygieny rukou a povrchu.Tyto budeme muset udržovat dlouhodobě, a to bude dobré nejen pro Covid, ale i pro omezení dalších [nemocí] v době, kdy NHS [bojuje]… myslím, že do jisté míry navždy…

Myslím, že je spousta různých způsobů chování, které jsme v životě změnili. Dnes běžně používáme bezpečnostní pásy – dříve jsme je nepoužívali. V parcích teď běžně sbíráme psí hovínka – to jsme dřív nedělali. Když lidé vidí, že existuje hrozba a že je něco, co mohou udělat, aby snížili tuto ochranu sebe, svých blízkých a svých komunit, to, co jsme viděli za poslední rok, je, že to lidé dělají.

její komentáře znovu zdůrazňují, kolik vědeckých poradců se opilo mocí v důsledku COVID-19 a nikdy se jí nechce vzdát.

„Není překvapením, že Channel 5 News se vůbec nesnažil tato tvrzení prověřit. Moderátor pořadu nevznesl žádnou námitku proti myšlence, že nošení roušek a společenské distancování by mohlo pokračovat „navždy“, a uchýlil se pouze k přátelskému smíchu,“ píše Michael Curzon.

„Spolupracovník profesorky Michieové, vědecký kolega z UCL, doktor Šikta Das, řekl: „Myslím, že Susan se vyjádřila velmi dobře,“ a dodal, že zavedení vakcíny vytvořilo „falešný pocit bezpečí“. Dospěla k závěru: „Myslím, že ještě nejsme připraveni odemknout.“ Jak je to všechno kvůli rovnováze!“

Snad nikoho nepřekvapí, že je Michieová dlouholetýou komunistickou zastánkyní tvrdé linie a ve svém přesvědčení byla tak horlivá, že si vysloužila přezdívku „Stalinova chůva“.

Její smýšlení se shoduje s názorem kolegy vládního poradce profesora Neila Fergusona, který kdysi přiznal, že ho překvapilo, že úřadům mohou „projít“ stejná drakonická opatření, jaká komunistická Čína zavedla na počátku pandemie.

„[Čína] je komunistický stát jedné strany, říkali jsme. Mysleli jsme si, že v Evropě nám to neprojde… a pak to udělala Itálie. A my jsme si uvědomili, že můžeme taky,“ řekl Ferguson.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

2 Komentáře “Poradkyně vlády Spojeného království tvrdí, že povinné nošení roušek by mělo být navždy

  • · Edit

    Jo nosit si může treba 2 respiratory ctvery roušku k tomu. Nemáte tam korektora nebo to damon psal v rozčilení/spěchu ze mu to párkrát ujeli, nebylo to poprvé občas překlep v nadpisu zaboli. Je třeba vydržet, aby se situace ustálila, nikoliv aby se roušky stali běžnou součástí ale covid ano. Hlavně nenechat sobecké očkovat děti! Mladí at maji rozum.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*