Populační výbuch v Africe povede k prohlubování migrační krize a ke kolapsu národních států

Populační výbuch v Africe povede k prohlubování migrační krize a ke kolapsu národních států

Nová analýza rakouských ozbrojených sil varuje, že Evropa by měla být obezřetná při oslavách zpomalení migrace z Afriky s tím, že tato čísla mohou být v blízké budoucnosti mnohem vyšší.   

Ve zprávě, která byla publikována rakouským vojenským časopisem (OeMZ), se analyzuje oblast jižní saharské zóny v Africe (SAHEL) a zpráva dochází k závěru, že vzhledem k populačnímu výbuchu, omezeným zdrojům a náboženskému extremismu, masová migrace bude narůstat,“ píše deník Kronen Zeitung.   

Zpráva dále uvádí, že oblast SAHEL má populaci kolem 540 miliónů osob mladších 18 let a má také nejvyšší porodnost na světě s tím, že země jako je Niger má průměrně 7,6 dětí na jednu ženu. Statistici očekávají, že do roku 2050 bude mít Afrika více než 1 miliardu lidí mladších 18 let, zatímco Evropa bude mít pouhých 130 miliónů.

Obrovský, nekontrolovaný populační růst povede ke „kolapsu států“, konstatuje autor studie a uvedl, že v důsledku toho se hranice zemí v regionu rozplynou.Autor rovněž odsoudil dotace Evropské unie na vývoz zemědělských produktů do Afriky s tím, že snižují cenu zboží a ničí místní zemědělské komunity, což přivádí stále více lidí do masivních rozlehlých měst.

Nevyhnutelný tok migrantů by podle zprávy mohl dosáhnout čísla v miliónech, přičemž Evropa je jejich nejčastějším cílem. Nejvíce postiženými zeměmi budou jižní evropské země jako Itálie, Španělsko a případně Řecko, což povede k jejich destabilizaci.

V Itálii se již v roce 2016 vydalo do ulic Říma tisíce Italů na protest proti masové migraci a tato krize vedla k nárůstu popularity hnutí Pět hvězd, jehož členem je současný primátor Říma.

Rakouská zpráva není první, která vyjadřuje velké obavy v důsledku masové migrace z afrického kontinentu. Na začátku letošního roku, předseda Evropské unie Antonio Tajani prohlásil, že v nadcházejících letech by mohlo do Evropy přijít až 30 miliónů Afričanů.         

Uniklá důvěrná zpráva německých bezpečnostních agentur odhalila, že jen v letošním roce se do Evropy pokoušelo dostat 6,6 miliónů migrantů.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:ilGiornale)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*