Pompeo: USA nikdy neuznají Krym jako součást Ruska

Pompeo: USA nikdy neuznají Krym jako součást Ruska

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo prohlásil, že Washington nikdy neuzná Krym jako součást Ruské federace navzdory tomu, že se region reintegroval k ruskému území před více než čtyřmi lety.      

Podle šéfa americké diplomacie by Rusko jednalo nedůstojnou cestou k národu, když se rozhodlo zpětně získat poloostrov, který byl předtím pod kontrolou Ukrajiny a rozhodlo se „izolovat od mezinárodního společenství“.„Rusko se svou invazí na Ukrajinu v roce 2014 a pokusem o připojení Krymu snažilo podkopat základní mezinárodní princip sdílený demokratickými státy: žádná země nemůže měnit hranice druhého silou,“ řekl Pompeo.

„Spojené státy, společně se spojenci, partnery a mezinárodním společenstvím, odmítají tento pokus anektovat Krym a slibují, že si zachovají tuto politiku, dokud nebude obnovena územní celistvost Ukrajiny,“ dodal.

Ve svých prohlášeních před komisí Senátu ministr zahraničí uvedl, že je ochoten spolupracovat s Kongresem, aby uvalil proti Moskvě nové sankce a zajistil, že v této záležitosti nebude žádná úleva, dokud nebude Krym navrácen Ukrajině. Na druhou stranu zdůraznil přání současné vlády obnovit vztahy jadernou velmocí, s Ruskem.

Po všech těchto slovech,Trump u moha příležitostí objasnil, že nemá kontrolu nad prohlášeními různých členů vlády, včetně vlastního kabinetu a zaměstnanců. Opakovaně řekl, že pouze jeho účet na Twitteru a podobné ověřené metody, jako je nahrané video, jsou jeho vlastní politický postoj. Prohlásil, že je ve válce s „Deep state“, který má své chapadla i v těch, kteří jsou mu v jeho administrativě nejblíže.

Je nepravděpodobné, že by se Krym někdy vrátil Ukrajině, protože je historicky a etnicky součástí Ruska. V referendu v roce 2014 hlasovala drtivá většina občanů Krymu pro sjednocení s Ruskem. Krym se poprvé stal součástí Ukrajiny v době Sovětského svazu. To nebylo považováno za velký problém, neboť Ukrajina byla sjednocena pod zastřešujícím blokem Sovětského svazu. Nicméně, po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 to byl přetrvávající problém, protože téměř celá populace se identifikovala jako ruská, nikoli ukrajinská.

 

(Americký ministr zahraničí Mike Pompeo Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Pompeo: USA nikdy neuznají Krym jako součást Ruska

  • Taiwan patri take k Cine, ale USA mu davaji ‚ochranu‘ pred Cinou. Potrebuji konflikty, valky, strach a nove zbrojeni. Stoji ale samy pred bankrotem a potrebovaly by zase nekoho vykrast, aby se sanovaly jako z vykradeni Ruska za Jelzina.

  • Co si tenhle grazl mysli a rika maji Rusove nekde! Krym byl odjakziva rusky, od Kateriny Velike! Byvaly CIA sef ma ruce od krve.
    At Americani vrati indianum uzemi, ktera jim ukradli a pritom jich 60 milionu pozabijeli!!!
    Tenhle zloduch tady nebude rikat co ma Rusko delat, ve srovnani s Ruskem jsou USA prolhana a podla zeme, usilujici o ovladnuti sveta a parazitovani na celem svete a nijak se tim netaji. Jejich cil je NWO, zotroceni planety pod bicem otrokare USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*