Pompeo pokáral posudek WHO a tvrdí, že „významné důkazy“ ukazují, že COVID-19 pochází z laboratoře

Pompeo pokáral posudek WHO a tvrdí, že „významné důkazy“ ukazují, že COVID-19 pochází z laboratoře

Bývalý ministr zahraničí Mike Pompeo odmítl oznámení Světové zdravotnické organizace, že COVID-19 pochází ze zvířete, a uvedl, že existují „významné důkazy“, že virus unikl z laboratoře.

„Viděl jsem ten titulek a musím říct, že důvod, proč jsme opustili Světovou zdravotnickou organizaci, byl ten, že jsme uvěřili, že je zkorumpovaná,“ řekl Pompeo v televizi Fox.

„Bylo to zpolitizované. Byla to poklona k Číně. Doufám, že to není případ toho, co dnes oznámili.“„I nadále vím, že existovaly významné důkazy, že to mohlo pocházet z té laboratoře,“ dodal.

Trumpův bývalý ministr zahraničí tvrdil, že komunistická Čína neposkytla WHO adekvátní údaje, a poznamenal, že světovému orgánu bylo umožněno vést vyšetřování až téměř rok po vypuknutí epidemie.

„Budu se těšit na jejich zprávy a analýzy,“ řekl Pompeo. „Nevěřím, že se jim podařilo získat přístup, který potřebovali. Vím, že včas nedostali přístup, který potřebovali.“

„Doufám, že si všechna data a vědu prohlédli v laboratoři a pohovořili si s nimi v soukromí, kde by mohli říct pravdu o tom, co se stalo, a ne pod dohledem člověka z komunistické strany, který sedí vzadu v místnosti a ujišťuje se, že drží linii komunistické strany.“

Pompeo poznamenal, že Čína musí být nakonec pohnána k zodpovědnosti za vypuštění koronaviru do světa a za provádění nepřátelské politiky vůči Americe.

„Musíme se postavit výzvě, kterou Komunistická strana Číny představuje pro Ameriku a svět, ať už jde o tisíce a tisíce životů ztracených v důsledku wuhanského viru, nebo o miliony pracovních míst, která zničila čínská komunistická politika, ukradla naše věci a hodila je zpátky do Spojených států, nebo o čínskou armádu, která tak tvrdě pracuje na tom, aby se stala mocností,“ řekl Pompeo.

Dr. Peter Ben Embarek z WHO v úterý prohlásil, že přenos koronaviru ze zvířete na člověka je „nejpravděpodobnějším“ scénářem, a dodal, že hypotéza o laboratorním původu je „krajně nepravděpodobná“.

„Naše prvotní zjištění naznačují, že nakažení prostřednictvím zprostředkovaného hostitelského druhu je nejpravděpodobnější cestou, která bude vyžadovat více studií a konkrétnější cílený výzkum,“ řekl Embarek na tiskové konferenci.

„Zjištění však naznačují, že hypotéza laboratoře velmi pravděpodobně nevysvětlí zavlečení viru do lidské populace“ a nebude dále zkoumána, dodal.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*