Pomozte zatopenému Srbsku!

Pomozte zatopenému Srbsku!

Děkujeme všem dárcům, kteří přispěchali a poskytli peníze a potřebné věci.  Za finanční dary děkujeme přátelům z organizace Svornost, dále paní Lence Žákové a pánům Milanu Kvardovi a Tomáši Steinerovi. První část pomoci, jejíž sbírku organizovala naše členka – paní Adriana Markeševičová, odjede v první červnový týden do nejzpustošenější části Srbska. Distribuci na místě budou provádět osobně paní Markeševičová a paní Nováková-Vujič. Na těchto stránkách vás budeme informovat o tom, jak celá akce proběhla.

Protože povodní zasažené území je velké a počet postižených lidí je mimořádně vysoký, budeme v pomoci a sbírce pokračovat i po návratu našeho týmu ze Srbska.

Oficiální místa přiznala doposud 50 mrtvých, ale je pravděpodobné, že celkový počet obětí záplav se zvedne až na 1 000 osob! Lidé v záplavách ztratili všechen majetek a mnohé domy se budou muset zbourat. Ty, co zůstanou, je potřeba dezinfikovat, vysušit, znovu zařídit. Lidé tam byli úplně odříznuti několik dnů od okolí, teď žijí v provizorních táborech, utíkali tak rychle, že se jim nedostává ani základních věcí. Potřebují hlavně:

 hygienické potřeby jako mýdla, zubní pasty, sprchové gely, atd.

zatopene srbsko

FOTO : Elvis Barukcic/ AFP/Getty images
Zároveň se naše kontaktní osoby působící na místě shodně vyjádřily, že jsou potřeba věci pro děti: výživy a kaše ve skle (mají kontaminovanou vodu, nemohou tedy z ní dětem připravovat jídlo), brali by i dětské omalovánky, pastelky, sladkosti, ve kterých není čokoláda (kvůli transportu na místo), sušenky, Brumíky apod.

Také jsou potřeba mixéry, konvice na horkou vodu, sbíráme i nové hrnce, pánve a příbory, které nikdo nepoužíval (prosíme, nenoste odpad, kterého se chcete zbavit), hrníčky apod. věci do domácnosti.

 Uzávěrka 1. etapy sbírky je v úterý 27. 5. 2014 večer. Na místě pomoc předá paní Adriana Markeševičová a zaručí, že se všechny věci dostanou potřebným. Naše sbírka je určena pro nejpostiženějším místa ¨C Obrenovac a Krupanj.

Na předání pomoci se laskavě domluvte s paní Adriana Markeševičová ¨C mobil č. 702 843 084,
pomůcky na úklid a dezinfekci domů jako kartáče, saponáty, cif, savo, rukavice, toaletní papír, atd.

e-mail: srbijanac@seznam.cz

Peněžní dary můžete posílat na sbírkové konto našeho sdružení Přátelé Srbů na Kosovu – transparentní účet u Raiffeisenbank č. 33 53 53 / 5500 a označte platbu „SOS Srbsko

Další spojení na organizátory: dvorava@saznam.cz

srbsko zaplavy

Další místo sběru pomoci Srbsku a Srbům v Bosně a Hercegovině je v Srbském kulturním centru – Sokolovská 18, Praha 2

Denně od 15,00 do 18,00 hod.

Tam potřebují především jídlo (mouku, balené mléko, balené vodu, kojeneckou vodu, olej na vaření) a dále hygienické potřeby, desinfekce.

Děkujeme všem za projevenou solidaritu se srbskými lidmi v zatopených oblastech

Přátelé Srbů na Kosovu a Metochii, o.s.
http://www.kosovoonline.cz


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*