Polský prezident: „Nucení migrantů národům bude znamenat konec EU“

Polský prezident: „Nucení migrantů národům bude znamenat konec EU“

Bruselské neléhání na to, aby země Evropské unie akceptovaly přijetí přistěhovalců ze třetích zemí, by mohlo vést k rozpadu bloku, upozornil polský prezident Andrzej Duda.         

Duda řekl na tiskové konferenci, že princip jednoty EU „musí uznat fakt, že pracujeme společně…. Nesnažíme se nutit jiné státy proti jejich vlastním zájmům a proti zájmům jejich občanů.“

„Proto nesouhlasíme s tím, aby nám byl diktován systém kvót a abychom byli nuceni k přesunu migrantů do Polska proti vůli našich občanů,“ zdůraznil polský prezident, když hovořil po rozhovorech s bulharským prezidentem Rumenem Radevem.

Duda dodal, že Polsko a Bulharsko sdílejí „stejný a jednoznačný“ postoj k tomu, jak by se Evropa měla vypořádat s migrační krizí a uvedl, že obě země se domnívají, že by blok měl chránit své hranice a měl poskytovat pomoc uprchlíkům v blízkosti jejich vlasti.

Jednota, rovnost a solidarita jsou „základními principy EU,“ uvedl Duda, který je členem polské konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS).

„Pokud budou tyto zásady porušeny, pak to bude podle mého názoru znamenat konec bloku, jak jej známe, nebo jeho úpadku, který povede k rozpadu Unie.“

Solidarita v souvislosti s migrační krizí znamená vzájemnou podporu při řešení problémů, podle polského prezidenta, který poukázal na to, že národ poslal stráže do Bulharska, aby pomohly chránit vnější hranice Unie.

„To, že jak Bulharsko, tak i my, bráníme nedovolenému přistěhovalectví tím, že udržujeme efektivní a striktní střežení hranic EU, které nemohou být jednoduše překonány, je jedním z nejdůležitějších úkolů, ke kterým se musíme zavázat,“ uvedl.

V roce 2015 ministři vnitra EU schválili plán, který nutí členské státy přivítat část přistěhovalců z třetích zemí, kteří dorazili na pevninu poté, co jim německá kancléřka Angela Merkelová otevřela hranice.

Polský ministr vnitra Mariusz Błaszczak trvá na tom, že finanční sankce za nepřijetí „uprchlíků“, kterými vyhrožuje Brusel, jsou pro národ menší škodou, než aby musel přijmout přistěhovalce.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Andrzej Duda Foto: Fakt.pl)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*