Polský Nejvyšší soud tvrdí, že země bude možná muset opustit EU

Polský Nejvyšší soud tvrdí, že země bude možná muset opustit EU

Polský nejvyšší soud varoval, že země bude možná muset opustit Evropskou unii kvůli jejím návrhům na reformu soudnictví.Nové návrhy, které předložila vládnoucí polsko-konzervativní strana Právo a spravedlnost zpřísňuje disciplinární odpovědnost soudců a mění pravidla pro volbu prvního předsedy Nejvyššího soudu, píše deník Do Rzeczy.

„Vládnoucí strana tvrdí, že v boji proti korupci a reformě soudního systému, který, jak říká, stále pronásleduje éra komunismu, jsou nutné změny zákona. EU však obviňuje PiS z politizace soudnictví od doby, kdy se v roce 2015 dostala k moci, “píše BBC.

Návrh zákona, který byl předložen polskému parlamentu, byl Evropskou unií kritizován jako pokus strany Právo a spravedlnost o „politizaci soudnictví pro vlastní zisk“.

Přesto je podpora Evropské unie v Polsku vysoká. Začátkem tohoto roku byl proveden průzkum veřejného mínění, který provedla společnost CBOS, a ten ukázal, že 91% Poláků, kteří byli dotázáni, podporovalo, že jsou v EU, přičemž 85% věří, že členství v bloku pomohlo podpořit ekonomiku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*