Polský ministr: Bezpečnost Polska je důležitější, než rozhodnutí EU

Polský ministr: Bezpečnost Polska je důležitější, než rozhodnutí EU

Polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski oznámil záměr své země, vzdorovat poslednímu rozsudku Evropského soudního dvora (ESD), který nutí Polsko, aby přijalo migranty.         

Polský ministr zahraničí uvedl, že i když Evropská unie hrozí Polsku akcí, polská vláda bude i nadále odmítat přistěhovalce z Řecka a Itálie, informoval deník Der Spiegel.

„Bezpečnost Polska je důležitější, než neodůvodněné rozhodnutí evropských institucí o otázce uprchlíků,“ uvedl ministr.

Pan Waszczykowski vznesl své připomínky v reakci na rozhodnutí Evropského soudního dvora, který odmítl žádost maďarské a slovenské vlády, které tvrdily, že přerozdělování migrantů není legální, protože neexistuje jednomyslný souhlas všech členských států.

Ministra zahraničí podpořila polská premiérka Beata Szydłová, která uvedla, že se země odmítne účastnit programu na přerozdělování migrantů. Szydłová uvedla, že rozhodnutím soudu nebyla šokována, ale poznamenala, že to „absolutně nezmění postavení polské vlády ohledně migrační politiky“.

Reakce maďarské vlády na rozhodnutí soudu byla také velmi kritická vůči ECD. Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó uvedl, že rozhodnutí „není legální nebo profesionální, ale politické“ a odsoudil EU za její „znásilňování evropského práva a evropských hodnot“.

Maďarský premiér Viktor Orbán napsal minulý týden dopis předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi, že Maďarsko „není přistěhovaleckou zemí a ani se jí nechce stát a nemůže být přinuceno tuto situaci změnit.“

Polsko i Maďarsko, které jsou součástí Visegrádské skupiny společně s Českou republikou a Slovenskem, hluboce kritizují účast EU a politického bloku na jejich vnitřních záležitostech.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Witold Waszczykowsk Foto:Youtube)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Polský ministr: Bezpečnost Polska je důležitější, než rozhodnutí EU

  • Bezpečnost Česka je rovněž důležitější než rozhodnutí EU a i té prodloužené ruky EU t.j. soudnímu dvoru, který de facto je hlásnou troubou neústupné , zatvrzelé a snad i duševně choré Merklové. Musíme volit takové politiky, kteří se již dlouhou dobu staví k této otázce čelem a nenechat se nalákat na falešné řeči těch, kteří se chtějí jako lídři dostat do dvou rychlostní Evropy samozřejmě jako nějací lídři. . Pana Bartoše vidím jako sluníčkáře, protože jsem již slyšela mnoho jeho projevů, kde vyjasňoval názor jako přihlouplí sluníčkáři, kterým zřejmě ještě nedošlo o co se v naší republice hraje. Nejdůvěryhodnějším politikem je pro mne pan Okamura, který svůj názor má konstantní a nehrbí se přede nikým.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*